Ropková (ČSSD): Loňský rok byl z pohledu rozvoje vzdělávací soustavy neobyčejně úspěšným

10.01.2017 5:30

V reprezentačních prostorách Rezidence primátorky hlavního města Prahy na Mariánském náměstí dnes proběhlo tradiční novoroční setkání ředitelů škol s představiteli hlavního města. Tématem setkání byla především bilance loňského roku a současně výzvy, které pražské školství čekají v příštím roce, uvedla po setkání radní hlavního města pro oblast školství Irena Ropková.

Ropková (ČSSD): Loňský rok byl z pohledu rozvoje vzdělávací soustavy neobyčejně úspěšným
Foto: Hans Štembera
Popisek: Irena Ropková, radní hlavního města Prahy pro oblast školství a sociální politiky

Tradičního novoročního setkání v primátorské rezidenci na Mariánském náměstí v Praze se zúčastnila většina z bezmála dvou set ředitelek a ředitelů škol a školských zařízení zřizovaných hlavním městem Prahou. „Jsem ráda, že se i přes nesmírně náročný program v právě končícím prvním pololetí naše ředitelky a ředitelé uvolnili a dorazili na setkání zhodnotit naši společnou práci pro pražské školství,“ uvedla radní hlavního města pro oblast školství Irena Ropková. „Novoroční setkání je prostředkem, kterým chceme jako představitelé hlavního města vyjádřit podporu a poděkování vedení pražských škol a školských zařízení za práci, kterou pro Prahu a Pražany vykonávají,“ dodala radní.

V úvodu se setkání věnovalo úspěchům pražského školství v uplynulém roce. „Rok 2016 byl z pohledu rozvoje vzdělávací soustavy v hlavním městě neobyčejně úspěšným,“ konstatovala radní Ropková. „Podařilo se nám zpracovat a schválit Dlouhodobý záměr vzdělávání a rozvoje vzdělávací soustavy hlavního města Prahy pro roky 2016 až 2020, zdvojnásobit počet uměleckých škol zapojených do nesmírně oblíbeného a úspěšného projektu seniorské umělecké akademie, zpracovat takzvaný krajský akční plán, který je klíčem k evropským prostředkům pro pražské školství, a mimo jiné nejefektivněji ze všech resortů pražského magistrátu čerpat městský rozpočet určený na investice pro Pražany,“ hodnotí loňský rok radní.

I v roce 2017 čeká hlavní město celá řada výzev. „Schválený rozpočet hlavního města Prahy pro rok 2017 počítá s rekordními investicemi do pražského školství. Mám radost, že koaliční partneři vyslyšeli volání sociální demokracie po jejich navýšení,“ vysvětluje radní. Pražské ředitele především informovala o investičních prostředcích určených pro školy zřizované hlavním městem. „Celkem 603,6 milionů korun je v rozpočtu určeno na rozsáhlé rekonstrukce školských budov ve vlastnictví hlavního města. Bezmála 144 milionů korun je pak vyčleněno pro havarijní rekonstrukce a drobné investiční akce,“ říká.

Změny se týkají i oblasti běžných výdajů z pražského rozpočtu. „Navýšili jsme příspěvek na posílení platů zaměstnanců škol zřizovaných hlavním městem o 100 milionů korun na celkem 300 milionů korun. I nadále budeme přispívat na platy asistentů pedagoga, na což jsme vyčlenili celkem 120 milionů korun,“ říká radní Ropková.

V průběhu roku rovněž proběhne na pražských školách rozsáhlé dotazníkové šetření zaměřené na pracovní a vzdělávací klima ve školách, kterého se budou účastnit jak zaměstnanci, tak studenti a žáci škol zřizovaných Prahou. „Ředitele a ředitelky našich škol jsem o této skutečnosti při příležitosti novoročního setkání informovala a požádala je o pochopení a nezbytnou součinnost. Dotazníkové šetření nám pomůže učinit pražské školství bezpečným pro všechny účastníky vzdělávacího procesu, což je zájem nás všech,“ dodala radní.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

Andrej Babiš byl položen dotaz

Nemyslíte, že si za vyhrocenou kampaň můžete do značné míry sám?

Nebyl jste to náhodou vy, kdo neuměl nic jiného než útočit na své protivníky? Řekl byste, že jste politik, co umí dělat kompromisy nebo ustoupit? Vždyť se proti vám staví i vlastní členové hnutí nebo bývalý koaliční partneři. Proč asi?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Volfová (ANO): Českolipští zastupitelé schválili dotační programy pro letošní rok

8:39 Volfová (ANO): Českolipští zastupitelé schválili dotační programy pro letošní rok

O dva miliony více než v loňském roce je letos připraveno v dotačních programech města Česká Lípa. V…