Ropková (ČSSD): Počet podaných projektů mě nemile překvapil

09.06.2016 14:35

Evropské dotace z OP Praha – pól růstu pomohou městským částem v rozvoji dětských skupin.

Ropková (ČSSD): Počet podaných projektů mě nemile překvapil
Foto: Hans Štembera
Popisek: Irena Ropková, radní hlavního města Prahy pro oblast školství a sociální politiky

Pražští radní na úterním jednání odsouhlasili podporu devíti projektům, které se přihlásily o finanční prostředky z evropských fondů v rámci specifického cíle 4.3 Zvýšení dostupnosti zařízení péče o děti prioritní osy 4 „Vzdělání a vzdělanost a podpora zaměstnanosti“ Operačního programu Praha – pól růstu ČR. Projekty radě předložila radní pro oblast školství a evropských fondů Irena Ropková.

V říjnu minulého roku Praha vypsala výzvu zaměřenou na navýšení kapacit v tzv. dětských skupinách. Ty do jisté míry nahrazují bývalé jesle, jež v současnosti nemají jasné legislativní ukotvení. „Podpora dětských skupin je zejména pomocí pro rodiče, kteří se chtějí co nejdříve po narození potomka vrátit do zaměstnání. Většina mateřských škol přitom zatím přijímá děti až od tří let,“ uvedla radní Irena Ropková.

Své žádosti předložily příspěvkové organizace z celkem čtyř městských částí, a to Prahy 3, Prahy 4, Prahy 9 a Prahy 14. Mezi celkem 9 projektů bude rozděleno více jak 38 milionů korun. Pro uvedenou výzvu přitom bylo alokováno 90 milionů korun. Projekty budou nyní předloženy ke schválení Zastupitelstvu hl. m. Prahy.

„Všechny podané projekty bylypodpořeny, jelikož splnily jasně daná kritéria operačního programu. Počet podaných projektů mě ale nemile překvapil. Nevyčerpáno nám zůstalo 50 milionů korun. Snažíme se proto v posledních týdnech městské části více motivovat a pomáhat jim s přípravou projektů do dalších výzev, které již byly či v průběhu příštích měsíců ještě budou vyhlášeny. Do budoucna věříme, že se nám podaří situaci zlepšit,“ dodala radní Ropková.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Premiér Babiš: Vy kritizujete, že jsme dali lidem peníze

17:52 Premiér Babiš: Vy kritizujete, že jsme dali lidem peníze

Projev na 118. schůzi Poslanecké sněmovny 16. září 2021 – odpověď na interpelaci poslance Michálka k…