Rosenbergová (ČSSD): Před námi potopa, po nás potopa. A přehrada chátrá dál

21.03.2016 5:30 | Zprávy
autor: PV

Chátrající liberecká přehrada v Harcově je jednou z bolavých ran města. A jak to vypadá, zásadněji nepohne s jejím neutěšeným stavem ani současné vedení radnice.

Rosenbergová (ČSSD): Před námi potopa, po nás potopa. A přehrada chátrá dál
Foto: liberec.cz
Popisek: Zastupitelka Liberce Mgr. Martina Rosenbergová, bývalá primátorka

Politikům nynější koalice posloužila přehrada v roce 2014 jako výborné předvolební téma k lapání voličů. Kdyby to ale s její revitalizací mysleli vážně, nebudou ignorovat projekty, které připravili jejich předchůdci. A už vůbec nezahodí energii devíti tisíc lidí, kteří před časem na internetových stránkách města vyjádřili svůj názor na úpravu jednoho z břehů přehrady, ulice Zvolenská.

Devět tisíc lidí hlasovalo v anketě v dobré víře, že nějak ovlivní revitalizaci okolí přehrady. Přišly ale volby a po nich nové vedení Liberce. Názory devíti tisíc občanů skončily v koši. Nikdo už o ně nestojí. Ani o připravený projekt. Jinak by nemohla náměstkyně Hrbková veřejně prohlašovat, že s přehradou nikdo v minulosti nechtěl nic dělat. Těch devět tisíc lidí na rozdíl od ní zájem mělo. Stačilo by zadat si do vyhledávače na webu SML slovo „přehrada“ a náměstkyně by si třeba vzpomněla také na besedu s občany v Krajské vědecké knihovně v září 2014 o projektu obnovy přehrady. I ti zájem měli. Je ale pohodlnější tvářit se, že až my jsme těmi pravými spasiteli města a liberecké přehrady, a na ty ostatní schválně zapomenout.

Jeden z prvních projektů revitalizace vodní nádrže v Harcově byl představen v roce 2010. Druhá studie vznikla v roce 2014. Její součástí byla rekonstrukce nábřežní zdi, obnova promenády, rozšíření pláže, nové plochy pro relaxaci, nová parkovací místa, plovoucí mola a další úpravy břehů, včetně změny dopravního režimu v ulici Zvolenská.  Záměr byl schválen radou města, následovala beseda s veřejností a anketa na internetových stránkách Liberce. Viz.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Tomáš Goláň byl položen dotaz

Volby

Voliči si zvolili, koho zvolili. Jak si vysvětlujete, že nezvolili vás? To, že ANO dost rozhazuje je i pravda, ale co je špatného na tom, že to jak vy tvrdíte sype mezi občany? Asi by to chtělo sypat z rozumem, ale sypat třeba je nebo podle vás ne?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Dvořák (STAN): Slabost premiéra a nedospělost jednoho ministra

22:33 Dvořák (STAN): Slabost premiéra a nedospělost jednoho ministra

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu ke vztahům mezi Strakovkou a Hradem.