Rosenbergová (ČSSD): Před námi potopa, po nás potopa. A přehrada chátrá dál

21.03.2016 5:30

Chátrající liberecká přehrada v Harcově je jednou z bolavých ran města. A jak to vypadá, zásadněji nepohne s jejím neutěšeným stavem ani současné vedení radnice.

Rosenbergová (ČSSD): Před námi potopa, po nás potopa. A přehrada chátrá dál
Foto: liberec.cz
Popisek: Zastupitelka Liberce Mgr. Martina Rosenbergová, bývalá primátorka
reklama

Politikům nynější koalice posloužila přehrada v roce 2014 jako výborné předvolební téma k lapání voličů. Kdyby to ale s její revitalizací mysleli vážně, nebudou ignorovat projekty, které připravili jejich předchůdci. A už vůbec nezahodí energii devíti tisíc lidí, kteří před časem na internetových stránkách města vyjádřili svůj názor na úpravu jednoho z břehů přehrady, ulice Zvolenská.

Devět tisíc lidí hlasovalo v anketě v dobré víře, že nějak ovlivní revitalizaci okolí přehrady. Přišly ale volby a po nich nové vedení Liberce. Názory devíti tisíc občanů skončily v koši. Nikdo už o ně nestojí. Ani o připravený projekt. Jinak by nemohla náměstkyně Hrbková veřejně prohlašovat, že s přehradou nikdo v minulosti nechtěl nic dělat. Těch devět tisíc lidí na rozdíl od ní zájem mělo. Stačilo by zadat si do vyhledávače na webu SML slovo „přehrada“ a náměstkyně by si třeba vzpomněla také na besedu s občany v Krajské vědecké knihovně v září 2014 o projektu obnovy přehrady. I ti zájem měli. Je ale pohodlnější tvářit se, že až my jsme těmi pravými spasiteli města a liberecké přehrady, a na ty ostatní schválně zapomenout.

Jeden z prvních projektů revitalizace vodní nádrže v Harcově byl představen v roce 2010. Druhá studie vznikla v roce 2014. Její součástí byla rekonstrukce nábřežní zdi, obnova promenády, rozšíření pláže, nové plochy pro relaxaci, nová parkovací místa, plovoucí mola a další úpravy břehů, včetně změny dopravního režimu v ulici Zvolenská.  Záměr byl schválen radou města, následovala beseda s veřejností a anketa na internetových stránkách Liberce. Viz.

Rok 2014 není až tak vzdálený, aby se nedalo na tehdejší studii navázat. To by ale současné vedení města nesmělo trpět ztrátou paměti.

Mgr. Martina Rosenbergová

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Laudát (KAN): Ministryně financí opakovaně zkouší habaďůru na drobné podnikatele

17:30 Laudát (KAN): Ministryně financí opakovaně zkouší habaďůru na drobné podnikatele

Komentář na facebookovém profilu k návrhům ministryně financí Schillerové na pomoc podnikatelům, pos…