Rozvoral: Nesmíme být ani rusofily, ani posluhovači západu

12.05.2015 14:12 | Zprávy
autor: PV

Vidím to tak, že pokud jsem se zde narodil a mí předkové se zasloužili o vybudování naší vlasti, pak bych měl být na svou rodnou hroudu právem hrdý a být jí nějakým způsobem oddaný.

Rozvoral: Nesmíme být ani rusofily, ani posluhovači západu
Foto: RadekRozvoral.cz
Popisek: Radek Rozvoral

Již několikrát jsem se ale při psaní podobných článků setkal s tím, že se část čtenářů vyjadřovala právě naopak a bylo vidět, že tím vlastenectvím neoplývají, ba co více někteří se dokonce za to, že jsou Češi, stydí. Když přemýšlím nad tím, čím to asi může být, tak mě napadají vždy stále stejná vysvětlení. Z velké části je to tím, že některá naše politická reprezentace, která tuto zemi politicko-ekonomicky řídí se v jistých událostech a činech nechová tak, jak by měla.

Pokud lidé vidí, že politici neobhajují zájmy České republiky a stále více inklinují spíše k Bruselu a USA ani se jim popravdě nedivím. V některých souvislostech je to už takové řiťolezení, že je mi z toho až zle, ale právě proto, že se to stále častěji děje, není možné se tím nechat otrávit. Hájit zájmy České republiky by mělo být pro všechny z nás na prvním místě. Nenechme se ovlivňovat propagandou Bruselu a USA, které je plno ve všech médiích a udělejme si vždy ke každé souvislosti svůj vlastní názor.

Je mi jasné, že budu některými čtenáři označen rusofilem nebo Putinovým agentem, jelikož tak jsou označováni všichni, kteří kritizují prozápadní propagandu, ale měli bychom si uvědomit, že stejně tak, jak v některých souvislostech potřebuje naše republika Evropskou unii a některé rozumné prozápadní činnosti, jako je např. případná společná obrana, vzájemný obchod nebo svobodné cestování, úplně stejně potřebuje to samé od Ruska, se kterým bychom měli spolupracovat hlavně v obraně proti radikálnímu islámu a v nákupu některých energií (plyn, ropa), bez kterých se neobejdeme. Nemá cenu se k východu stavět zády a provokovat ho, jen proto, že západ potřebuje prodávat zbraně. To by byla cesta do pekel.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Petra Prokšanová byl položen dotaz

Komunisti

Co dobrého je podle vás na době, kdy tu vládli komunisté? Ano SSR nás osvobodil, protože taková byla dohoda a měl na tom vlastní zájem, a to zmocnit se nás. Demokracie a svoboda pak nenastaly, což je to hlavní, ale konaly se politické procesy a vůbec o všem rozhodovala stranická knížka. Vy tvrdíte, ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Pospíšil (TOP 09): Klíčové zákony už neprocházejí odbornou debatou

22:33 Pospíšil (TOP 09): Klíčové zákony už neprocházejí odbornou debatou

Projev na 24. schůzi Poslanecké sněmovny 24. června 2026 k návrh poslanců vládní koalice na vydání z…