Rozvoral (SPD): Dostupné bydlení pro mladé rodiny

05.07.2025 8:05 | Monitoring
autor: PV

Za vlády současné koalice se ČR potýká s rostoucím problémem, který ohrožuje budoucnost celé mladé generace.

Rozvoral (SPD): Dostupné bydlení pro mladé rodiny
Foto: Archiv Radka Rozvorala
Popisek: Radek Rozvoral

Článek byl převzat z Profilu Radek Rozvoral - Hnutí SPD prosazuje dostupné bydlení pro mladé rodiny!

Mladí lidé dnes čelí realitě, kdy se vlastní bydlení stává nedostupným snem a osamostatnění je pro mnohé prakticky nemožné. Výsledkem je, že mnozí mladí lidé ve věku 25 až 35 let zůstávají bydlet u rodičů, protože nemají jinou možnost. Tento vývoj je důsledkem nečinnosti a špatných rozhodnutí vládní garnitury, která místo pomoci mladým lidem hájí zájmy nadnárodních korporací a developerů.

Hnutí SPD dlouhodobě varuje před tímto nebezpečným vývojem. Bydlení není luxus, ale základní lidská potřeba a právo každého slušného občana. Náš program proto jednoznačně podporuje výstavbu cenově dostupných obecních a družstevních bytů. Mladé rodiny musí dostat reálnou šanci na život ve vlastním, a ne být celý život otroky bankovních úvěrů s přemrštěnými úroky nebo platit nájmy v bytech, které vlastní zahraniční fondy či anonymní spekulanti.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Filip Turek byl položen dotaz

Primátor

Je pravda, že uvažujete o kandidatuře na pražského primátora? Nepřijde vám, že ty funkce měníte jako ponožky? Proč jste tak nerozhodný? Nebo to byste byl primátor, poslanec a ještě zmocněnec či co to jste?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Mašek (ANO): Ne, tohle není chaos. Tohle je tvrdá hra o zdroje

12:17 Mašek (ANO): Ne, tohle není chaos. Tohle je tvrdá hra o zdroje

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k roli USA pod Donaldem Trumpem.