Rozvoral (SPD): Je islám náboženstvím míru, jak neustále tvrdí Barack Obama?

08.01.2016 10:20

Podle několika průzkumů veřejného mínění je jasné, že má Islámský stát podporu více muslimů, než si jsou ochotni připustit dokonce i ti největší kritici islamismu!

Rozvoral (SPD): Je islám náboženstvím míru, jak neustále tvrdí Barack Obama?
Foto: RadekRozvoral.cz
Popisek: Radek Rozvoral

Začátkem prosince se na internetu objevily informace o několika průzkumech veřejného mínění, které jasně prokázaly, že to s tím náboženstvím míru nebude tak růžové, jak o něm neustále ujišťuje americký prezident. Tvrdí to alespoň americká novinářka Joy Overbecková, která s následujícími průzkumy přišla.

Paní novinářka píše, že poslední průzkumy ve Spojených státech ukázaly, že polovina přicházejících muslimů podporuje Islámský stát. Podle jiného průzkumu zveřejněném v deníku The Sun se zase zjistilo, že po teroristických útocích v Paříži čtvrtina muslimů ve Velké Británii sympatizuje s těmi, co odcházejí bojovat v barvách Islámského státu. Ještě mnohem mrazivějším je průzkum realizovaný arabským zpravodajským serverem AlJazeera.net, který zjistil, že plných 81% z více než 38.000 oslovených podporuje Islámský stát. Na otázku zda schvalují krvavé výboje ISIS v regionu, odpověděli ano. „V Pákistánu se na Islámský stát dle dalšího průzkumu nedívá negativně strašidelných 72% respondentů. No a dokonce i v Turecku, které je považováno za našeho spojence, má podobný názor 27% lidí,“ píše Overbecková.

Docela by mě zajímalo, co by „Bohoušovi“ na tyto průzkumy napsal do e-mailu jeho politický poradce a jeden z největších sluníčkářů z premiérovy poradenské stáje Oto Novotný ve spojitosti s voliči oranžové květiny. Možná by to bylo něco ve smyslu: „Přeci to té sociálně frustrované, xenofobní a nacionalistické konzervativní levici nebudeme říkat, stačí, když to víme my. No a nám to kromě Chovance vůbec nevadí a to je přesně to, co bude chtít slyšet kancléřka.“

Radek Rozvoral

  • SPD
  • Člen předsednictva hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD).
  • poslanec

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kubalčík (KONS): STAN by měli požadovat předložení čistého lustračního osvědčení

22:10 Kubalčík (KONS): STAN by měli požadovat předložení čistého lustračního osvědčení

Konzervativní strana vyzývá hnutí STAN k přehodnocení rozhodnutí jednat o podmínkách podpory vlády A…