Rozvoral (SPD): Jirka Bartoška to je čtverák, čínské prachy mu nesmrdí, jiné za ně kritizuje

7. 11. 2016 11:08

Před několika dny vyzval pan Jiří Bartoška společně s Vojtou Dykem občany České republiky k týdnům občanského neklidu a k shromážděním na podporu demokracie.

Rozvoral (SPD): Jirka Bartoška to je čtverák, čínské prachy mu nesmrdí, jiné za ně kritizuje
Foto: RadekRozvoral.cz
Popisek: Radek Rozvoral

V petici, kterou společně sepsali někteří herci, zpěváci, spisovatelé a další takzvaní umělci se na začátku píše: „Naše svobody jsou už delší dobu ohrožovány politickou mocí. Nejvyšší ústavní činitelé v dopise čtyř slibují oddanost Čínské republice. Čínská vláda povýšeně reaguje, že po slovech musí následovat činy. Tato hanba nás vrací do minulosti. K obratu republiky na Východ nemá vedení státu mandát.“ Text veřejně přednesli Vojtěch Dyk a Jiří Bartoška.

Celá petice je tak senzačně napsaná proti spolupráci s Čínskou lidovou republikou, že by se až jeden rozplakal, jací jsou ti umělci demokraté a jak jim spolupráce s Čínou a s Východem jako takovým neskutečně vadí. Nebylo by na tom nic divného a mají na to právo, jelikož žijeme ve svobodné zemi, ale od pana Bartošky, kterého si nesmírně vážím jako skvělého herce je to minimálně velké pokrytectví.

Většina z nás určitě ví, že je Jiří Bartoška mimo jiné také prezidentem Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary, jehož jedním z hlavních sponzorů je také pivovar Lobkowicz, jehož vlastníkem je společnost LAPASAN s.r.o. v níž drží většinový 77,8% podíl čínská společnost China International Group Corporation Limited. Takže co nám tím vším chce pan Bartoška říci? No hlavně to, že mu čínské prachy na pořádání filmového festivalu, kterým je prezidentem, nevadí. Proč potom tedy kritizuje nejvyšší ústavní činitele? Protože si nevidí ani na špičku svého nosu, jelikož bez čínských financí se již neobejdou v celé západní Evropě ani ve Spojených státech. Jak je vidět tak čínské peníze nikomu nesmrdí, ale je moderní je kritizovat a to hlavně pokud to má nějakou spojitost s prezidentem republiky. 

Převzato z profilu.

Radek Rozvoral

  • SPD
  • Člen předsednictva hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD).
  • poslanec

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kubec (Svobodní): Brexit - Impérium vrací úder

18:41 Kubec (Svobodní): Brexit - Impérium vrací úder

Brexit se blíží a zatím to vypadá, že letitá vyjednávání byla zbytečná. Nepřeceňujme schopnosti vyje…