Rozvoral (SPD): Německo čelí narůstající se kriminalitě arabských imigrantů

16.08.2018 13:09 | Zprávy
autor: PV

Varující statistiky trestných činů v Německu, kdy jejich pachatelé pocházejí z komunity imigrantů. Například v hlavním městě Berlíně to byl každý čtvrtý z objasněných trestných činů.

Rozvoral (SPD): Německo čelí narůstající se kriminalitě arabských imigrantů
Foto: archiv
Popisek: Radek Rozvoral, SPD

Německé orgány činné v trestním řízení už veřejně přiznávají, že se zvyšuje kriminalita, kterou páchají imigranti, což potvrzují i zveřejněné statistiky. Tento trend se nejvíce projevuje v hlavním městě Berlíně a dále také v Brémách, Dolním Sasku a Severním Porýní-Vestfálsku. V těchto regionech tvoří dle uvedených statistik z celkového počtu nahlášených a objasněných trestných činů celkem jednu čtvrtinu (25%) trestné činy spáchané imigranty. Velmi závažné je to z pohledu konkrétního protiprávního jednání, kdy se jedná o vydírání – požadují peníze za ochranu, loupeže, krádeže, drogy a z pohledu blíže specifikovaných pachatelů těchto trestných činů. Jedná se o arabské rodinné klany, které mají nejčastěji kořeny v Libanonu a Palestině, a po celém Německu je jejich počet odhadován okolo 200.000 členů. Jenom v hlavním městě Německa působí přibližně dvanáct podobných arabských klanů, které se zabývají obchodováním s drogami, pašováním uprchlíků či praním špinavých peněz. Tyto rodiny vzešly z libanonských válečných uprchlíků a postupně se do nich začleňují současní imigranti převážně z afrických zemí. Více jak polovina z těchto pachatelů má vystavený německý pas. 

Německou veřejnost stále více znepokojuje fakt, že kriminalita arabských rodinných klanů posiluje na intenzitě, což zároveň narušuje jejich důvěru v právní stát. O konkrétních případech začaly informovat i německá média.

Německá televizní stanice ARD Mediathek ve svém zpravodajském pořadu Kontraste Das Magazin aus Berlin začala pravidelně informovat o těchto násilnost a součástí pořadu jei diskuze s občany.  

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Petra Prokšanová byl položen dotaz

Komunisti

Co dobrého je podle vás na době, kdy tu vládli komunisté? Ano SSR nás osvobodil, protože taková byla dohoda a měl na tom vlastní zájem, a to zmocnit se nás. Demokracie a svoboda pak nenastaly, což je to hlavní, ale konaly se politické procesy a vůbec o všem rozhodovala stranická knížka. Vy tvrdíte, ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Pospíšil (TOP 09): Klíčové zákony už neprocházejí odbornou debatou

22:33 Pospíšil (TOP 09): Klíčové zákony už neprocházejí odbornou debatou

Projev na 24. schůzi Poslanecké sněmovny 24. června 2026 k návrh poslanců vládní koalice na vydání z…