Rozvoral (SPD): Odmítáme zvyšování daní, čímž plníme program hnutí SPD

25.10.2019 4:24 odp.

Dnes jyla na programu Poslanecké sněmovny mimořádná schůze, na které se jednalo o tzv. „daňovém balíčku“, kterým chce vláda hnutí ANO a ČSSD s podporou KSČM zvýšit některé daně, což je pro hnutí SPD nepřijatelné.

Rozvoral (SPD): Odmítáme zvyšování daní, čímž plníme program hnutí SPD
Foto: archiv
Popisek: Radek Rozvoral, SPD

Vláda připravila návrh zákona, kterým se mění některé zákony v oblasti daní v souvislosti se zvyšováním příjmů veřejných rozpočtů tzv. „daňový balíček", ve kterém chce mimo jiné zvýšit daně z cigaret, tabáku a lihu, a navrhuje zdanit rezervy pojišťoven. Také například hodlá zdanit výhry drobným sázkařům na výsledky sportovních utkání. Za vklad do katastru nemovitostí se má platit dokonce o 100% vyšší poplatek, tedy 2.000 korun.

Hnutí SPD jednoznačně odmítá veškeré návrhy související se zvyšováním daní, které tato vláda zahájila mimo jiné také zavedením EET. Babišova vláda hledá prostředky do svého příjmu zejména na soustavné zvyšování výdajů, které jsou důsledkem rostoucí byrokracie a počtu státních úředníků. Odkládá důchodovou reformu a vyplácí neadresné stále se zvyšující sociální dávky nepřizpůsobivým občanům štítících se práce. Financuje byrokratickou inkluzi ve školství, zbytečné politické neziskovky s ideologickým programem a neuváženě drahé zahraniční operace naší armády.

Toto všechno je pro hnutí SPD zcela nepřijatelné a všichni naši poslanci budou hlasovat proti přijetí „daňového balíčku“, čímž hájíme náš politický program. SPD odmítá zvyšování daní a naopak prosazuje snížení zdanění práce a daňové zvýhodnění pracujících rodin s dětmi, které by zvýšilo porodnost, čímž by přispělo k zachování naší populace. Již jsme se také pokusili zrušit daň z nabytí nemovitosti, ale Sněmovna to hlasy poslanců ANO, ČSSD a KSČM naneštěstí zamítla.

(převzato z Profilu)

Radek Rozvoral

  • SPD
  • Člen předsednictva hnutí SPD. Předseda RK SPD STČK.
  • poslanec

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

JUDr. Jiří Pospíšil byl položen dotaz

Dozimetr

Dobrý den, každý den na Vás v kauze Dozimetr vyplouvají nové a nové nepříjmené informace. Zdá se, že jste v té obří chobotnici měl také své chapadlo. Netvrdím, že jste se dopustil korupce, to si nemyslím ani o Gazdíkovi, ale ten aspoň částečně přijal zodopovědnost a rezignoval. Co vy?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Okamura (SPD): Státem posvěcená lichva a vládou tolerovaná zlodějna

16:50 Okamura (SPD): Státem posvěcená lichva a vládou tolerovaná zlodějna

Komentář na facebookovém profilu k exekutorským praktikám.