Rozvoral (SPD): Prosazujeme zajištění sociální spravedlnosti pro všechny naše občany

19.02.2021 11:33 | Zprávy
autor: PV

Na žádost OSN se od roku 2009 připomíná 20. únor jako Světový den sociální spravedlnosti. Jeho hlavní cíle jsou boj a odstranění chudoby, uplatňování a dodržování lidských práv, rovnosti a vzájemného respektování.

Rozvoral (SPD): Prosazujeme zajištění sociální spravedlnosti pro všechny naše občany
Foto: Archiv Radka Rozvorala
Popisek: Radek Rozvoral

Článek byl převzat z Profilu Radek Rozvoral - Prosazujeme zajištění sociální spravedlnosti pro všechny naše občany!

Tento den si zítra připomene většina zemí světa. V České republice je podle Evropského statistického úřadu ohroženo chudobou a sociálním vyloučením necelých deset procent obyvatel, čímž se řadíme mezi ty méně ohrožené země. Na Slovensku se jedná o více než 12 procent obyvatel. Nejnižší podíl obyvatel ohrožených chudobou vykazuje dlouhodobě Island, pod 9 procent. Naopak je celá řada států, kde se pohybuje míra chudoby (vypočítaná jako vážený průměr národních výsledků) přes 20 procent, což znamená, že je chudobou ohrožen každý pátý občan. Jedná se např. o Rumunsko, Bulharsko, Španělsko, Lotyšsko a Turecko.

Hnutí SPD prosazuje, že solidarita a rovnost patří mezi základní hodnoty, které je nutné v naší společnosti ctít, dodržovat a uplatňovat na všechny občany republiky v rámci nastavené sociální politiky státu. V našem politickém programu prohlašujeme, že uděláme maximum proto, aby lidé měli jistotu, že za svou práci dostanou důstojnou mzdu a za své daně důstojnou penzi, vzdělání, zdravotní a sociální péči. Stát musí být garantem jejich bezpečí a strážcem práva a svobody. Proto prosazujeme systém sociální solidarity společnosti k potřebným, s prioritou k seniorům, dětem a invalidům.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Jiří Kobza byl položen dotaz

Euro

Zmiňujete se o jakémsi hlasovacím kartelů zemí eurozóny, ale když teď nejsme členy, nerozhoduje se tak vlastně o našich penězích jen bez nás? I když nemáme euro, tak do EU přeci přispíváme, jen teda pokud to chápu vůbec, tak už o jejich osudu vlastně jako nečlenové eurozóny nerozhodujeme vlastně vůb...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Dvořák (STAN): Slabost premiéra a nedospělost jednoho ministra

22:33 Dvořák (STAN): Slabost premiéra a nedospělost jednoho ministra

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu ke vztahům mezi Strakovkou a Hradem.