Současný systém vyplácení důchodových dávek není schopný zajistit jeho fungování v budoucnosti. Pokusů o jeho reformu bylo mnoho, ale vždy bez výsledku, nebo jen s drobnými úpravami. Ministryně Maláčová chce s novou důchodovou komisí začít řešit dílčí úpravy, a doufejme jen, že to tím neskončí, jak lze od vládní ČSSD očekávat. V minulosti, kdy byla ČSSD vládní stranou, to tak vždy dopadlo.
Je povinností státu postarat se o své občany, kteří se dostali do seniorského věku. Celý život pracovali, starali se o své děti a do státní kasy odváděli stanovenou výši svých příjmů. Ukončením zaměstnání jsou tito senioři zcela odkázáni na pomoc státu, spočívající výplatou důchodů.
Vyplácení všech důchodových dávek spadá do kompetence Ministerstva práce a sociálních věcí ČR (MPSV), které vede ČSSD. Toto ministerstvo hospodaří s nejvyššími příjmovými i výdajovými položkami v rámci celé vlády. Zajišťuje i vyplácení všech forem sociálních a důchodových dávek, a proto si ČSSD tak přála toto ministerstvo obsadit. Současná ministryně Jana Maláčová se zajisté nechová jako řádný hospodář, neboť ze státní kasy stále navrhuje navýšení výdajů, a to i tam, kde to není žádoucí (viz navyšování neadresných sociálních dávek pro občany, kteří mohou pracovat, ale nechtějí). Jejím cílem je touto podbízivou politikou získat co nejvíce potencionálních příznivců ČSSD.
Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV




