Rozvoral (SPD): Úkolem České televize nesmí být politická agitace

19.10.2019 10:25

Jejím úkolem musí být pravdivá, objektivní a vyvážená informace a transparentní hospodaření s veřejnými prostředky pod veřejnou kontrolou ze strany Nejvyššího kontrolního úřadu (NKÚ).

Rozvoral (SPD): Úkolem České televize nesmí být politická agitace
Foto: archiv
Popisek: Radek Rozvoral, SPD
reklama

V Poslanecké sněmovně jsme do pozdních večerních hodin projednávali výroční zprávy o hospodaření a činnosti České televize. Na toto veřejnoprávní médium se snesla obrovská vlna kritiky a to hlavně z důvodu nehospodárného nakládání s finančními prostředky a střetu zájmů generálního ředitele. Z těchto důvodů jsou již dokonce podána trestní oznámení s podezřením ze spáchání trestného činu. Dokonce jsme se včera při jednání dozvěděli, že sám generální ředitel ČT Petr Dvořák byl ve středu odpoledne ve Sněmovně lobovat u poslanců hnutí ANO, aby výroční zprávy ČT schválili.

K hlasování o schválení výročních zpráv ČT včera z časových důvodů nedošlo, takže se k němu vrátíme někdy v následujících dnech. Stanovisko hnutí SPD je již delší dobu známé a všichni naši poslanci budou hlasovat proti schválení výročních zpráv o hospodaření a činnosti České televize.

Radek Rozvoral

  • SPD
  • Člen předsednictva hnutí SPD. Předseda RK SPD STČK.
  • poslanec

Podle našeho názoru ČT zcela zásadně neplní svůj statut veřejnoprávní televize. Konkrétně se jedná o zpravodajské pořady, v rámci kterých podává jednostranné informace o dění u nás i ve světě, a tímto záměrným jednáním ovlivňuje informovanost našich občanů ve prospěch probruselských přitakávačů a různých politických neziskovek financovaných ze zahraničí. Hospodaření s finančními prostředky je netransparentní a postupně se dostává do červených čísel.

Hnutí SPD navrhuje zrušit koncesionářské poplatky (návrh zákona jsme již podali) a změnit ČT na státní příspěvkovou organizaci pod kontrolou Nejvyššího kontrolního úřadu (NKÚ). Požadujeme a dále v budoucnu budeme prosazovat zásadní změny v práci veřejnoprávních médií směrem k její vyváženosti. Jejich úkolem musí být objektivní informace a transparentní hospodaření s veřejnými prostředky pod veřejnou kontrolou ze strany NKÚ. Úkolem veřejnoprávních médií nesmí být politická agitace, nýbrž vyvážená informovanost.

(převzato z Profilu)

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pavel Sehnal (ODA): Antivirus je nespravedlivý, už měl dávno skončit

12:20 Pavel Sehnal (ODA): Antivirus je nespravedlivý, už měl dávno skončit

Program Antivirus měl podle mého názoru dávno skončit. Jeho trvání mělo smysl pár měsíců během nejho…