Rozvoral (SPD): Vláda Petra Fialy nemá důvěru občanů a měla by co nejdříve skončit

14.02.2024 23:08 | Komentář

Politické usnesení předsednictva hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) k aktuální politické situaci

Rozvoral (SPD): Vláda Petra Fialy nemá důvěru občanů a měla by co nejdříve skončit
Foto: Archiv Radka Rozvorala
Popisek: Radek Rozvoral

Vážení přátelé,

podporujeme protesty zemědělců. Fialova vláda a EU likvidují české zemědělství. Evropská unie schválila Migrační pakt EU, který znamená povinné přerozdělovací kvóty anebo povinné platby ve výši půl miliónu korun za každého jednoho odmítnutého imigranta. Fialova vláda ožebračuje občany a ničí českou ekonomiku. Tato vláda nemá důvěru občanů a měla by skončit!

Návrh ministra Jurečky z KDU-ČSL ohledně sociálních dávek, na rozdíl od návrhu SPD, neobsahuje způsob, jak odhalit osoby, které sociální systém zneužívají a dlouhodobě se vyhýbají práci, ačkoli pracovat mohou. Fialova vláda odmítá zvýšit příspěvek na péči zdravotně postiženým občanům. Hnutí SPD naopak zvýšení pomoci zdravotně postiženým prosazuje. Jednoznačně odmítáme přijetí eura, které znamená konec nezávislosti našeho státu.

1. Podporujeme protesty zemědělců. Fialova vláda a EU likvidují české zemědělství.

Hnutí SPD považuje požadavky českých zemědělců a potravinářů a také Asociace samostatných odborů, kteří připravují na 19. února akci občanského protestu, za zcela oprávněné. Zemědělci masově protestují v celé Evropské unii. Hlavními důvody jsou uplatňování nesmyslného projektu Evropské unie Green Deal, rostoucí dovoz zemědělských komodit z mimounijních oblastí a schvalování dalších smluv umožňujících tyto dovozy, dále také schválené snížení „evropských dotací" na zemědělství ve prospěch podpory imigrace, podpory zbrojení a podpory režimu na Ukrajině. Kromě toho nadnárodní maloobchodní řetězce odmítají platit vyšší výkupní ceny odpovídající nákladům zemědělců, a naopak udržují, nebo dokonce zvyšují své naprosto nepřiměřené obchodní přirážky, a tím zvyšují ceny potravin pro občany.

Dva roky je Fialova vláda vůči našim zemědělcům hluchá a nejednala s nimi. Dlouhodobě upozorňujeme na to, že vláda a ministři zemědělství za KDU-ČSL nebrání zájmy a práva našich zemědělců a potravinářů a že naopak vládní pětikoalice tyto klíčové sektory našeho národního hospodářství těžce poškozuje a postupně likviduje. Naše zemědělství a potravinářství poškozuje byrokracie, dramaticky vysoké ceny energií, hnojiv, nájmů, pojištění, vody, osiv, práce atd., ale i vládou tolerované dovozy nekvalitních zemědělských komodit a produktů z Ukrajiny, kde nejsou dodržovány přísné normy EU.

Zemědělství je strategickým odvětvím, které si zaslouží speciální podporu a ochranu ze strany státu. Hnutí SPD dlouhodobě naše zemědělce a potravináře hájí a prosazuje jejich ochranu například ve formě legislativních návrhů na obranu a podporu naší potravinové bezpečnosti a soběstačnosti. Tyto návrhy však vládnoucí pětikoalice odmítá.

2. Evropská unie schválila Migrační pakt EU, který znamená povinné přerozdělovací kvóty anebo povinné platby ve výši půl milionu korun za každého jednoho odmítnutého imigranta.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Článek byl převzat z Profilu Radek Rozvoral

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Jinde na netu:Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zábranský (Piráti): Praha našla pachtýře pro svou zemědělskou půdu ve dvanácti lokalitách

23:08 Zábranský (Piráti): Praha našla pachtýře pro svou zemědělskou půdu ve dvanácti lokalitách

Hlavní město uzavře pachtovní smlouvy na 12 svých zemědělských pozemků. Celkem se podařilo zajistit …