Rozvoral (SPD): Za skandální stav na D1 odpovídá ministr dopravy hnutí ANO Ťok

09.01.2019 11:28

Usnesení předsednictva hnutí Svoboda a přímá demokracie – Tomio Okamura (SPD) k aktuální politické situaci.

Rozvoral (SPD): Za skandální stav na D1 odpovídá ministr dopravy hnutí ANO Ťok
Foto: archiv
Popisek: Radek Rozvoral, SPD
reklama

1. Naše ekonomika pracuje pro cizí zisk.
Podle vlády dosáhla naše ekonomika 85% úrovně vyspělých ekonomik EU. Zároveň naše mzdy dosahují sotva 40% úrovně mezd v těchto ekonomikách. Je tedy na místě otázka, kdo má prospěch z ekonomické prosperity. Odpověď je jednoduchá, jsou to zahraniční korporace, které svůj zisk vyvádí z naší země. Vláda neřeší tento zásadní problém naší země. Je nutné legislativně přinutit zahraniční korporace reinvestovat své zisky v České republice do zvýšení mezd a nových technologií. Hnutí SPD bude jednoznačně vystupovat proti vládní investiční podpoře zahraničních montoven se zahraničními dělníky. Vládou oznámený vyrovnaný výsledek hospodaření státu je významně ovlivněn ekonomickou situací ve světě. Vláda nadále zbytečně vynakládá desítky miliard na nárůst státní byrokracie, podporu solárních baronů, financování politických neziskových organizací, zahraniční expedice armády a dávky nepřizpůsobivým občanům. Bohužel vláda nemá odvahu zásadně snižovat výše uvedené výdaje státu. Ukazuje se tak, že existuje reálná možnost posílit více důchodový systém, dopravní investice, investice do školství, zdravotnictví a daňovou podporu pracujících rodin. Hnutí SPD programově usiluje o tyto změny v rozpočtu země a zcela zásadně chceme podpořit budování národního kapitálu na úkor zahraničních korporací. Je to jediná cesta naší země z ekonomického otroctví.

2. Za skandální stav na D1 odpovídá ministr dopravy za hnutí ANO Dan Ťok.
Hnutí SPD považuje za naprosto skandální nečinnost ministerstva dopravy při řešení situace na dálnici D1. Hnutí SPD hodnotí dlouhodobě ministra Ťoka za jednoho ze slabých ministrů. Opakování kalamity na D1 je už i manažerské selhání celé vlády v čele s premiérem. Výmluvy na sníh v prosinci nebo dodavatelské smlouvy působí až směšně. Stát se zjevně dostal do pozice, kdy nemůže dodavatelům práce poručit ani v termínech ani v kvalitě. Důvodem je buď korupce, nebo neschopnost. Žádáme demisi ministra dopravy.

Radek Rozvoral

  • SPD
  • Člen předsednictva hnutí SPD. Předseda RK SPD STČK.
  • poslanec

3. Kdo lže, Čína, nebo premiér?
Mediální obvinění čínského velvyslance ze lži premiérem Babišem posunuje kauzu telefonů firmy Huawei do stavu mezinárodního skandálu. Vláda České republiky se nechala zatáhnout do obchodní války, ve které ohrožuje diplomatický kredit země a vztahy s Čínou. Jde o naprostý mezinárodně politický amatérismus. Zahraniční politika ČR, kterou dlouhodobě předvádí vláda, je trapná.

4. Hnutí SPD se nyní v lednu OPĚT pokusí získat podpisy na svolání mimořádné schůze Sněmovny k faktu, že Česká vláda vyslovila souhlas s globálním paktem o uprchlících. Souhlas vlády a následné spory premiéra a ministra zahraničí jsou ukázkou katastrofálního stavu naší zahraniční politiky. Na půdě Sněmovny se pokusíme zařadit i bod týkající se přihlášení Ukrajiny k nacistické minulosti. Plné přihlášení Ukrajiny k banderovské tradici se děje za naprosté lhostejnosti premiéra Babiše a ministra zahraničí pana Petříčka. V případě Venezuely, Sýrie, Ruska a dalších zemí hujersky aktivní ministerstvo mlčí. Mlčí nad státní oslavou zločinců, kteří vraždili i naše občany. Mlčí, protože nedostali souhlas svých pánů v Bruselu a Berlíně. Hnutí SPD žádá demisi ministra zahraničí.

(převzato z Profilu)

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ramzer (ODS): Kraj již ví, jak využít školní statek ve Frýdlantu

22:57 Ramzer (ODS): Kraj již ví, jak využít školní statek ve Frýdlantu

Nová budoucnost se rýsuje zanedbanému školnímu statku ve Frýdlantu. Rozsáhlý areál z roku 1722, kter…