Rozvoral: Víkendová tragédie ve Středomoří

21.04.2015 14:31

Je mi velice líto všech životů, které uhasly při víkendové tragédii afrických uprchlíků ve Středomoří a ti, kteří to způsobili, by měli udělat maximum pro to, aby k podobným událostem přestalo docházet.

Rozvoral: Víkendová tragédie ve Středomoří
Foto: RadekRozvoral.cz
Popisek: Radek Rozvoral
reklama

Její příčinou je samozřejmě mimo vidiny lepšího života také válečná politika o ropu a o válku samotnou z důvodu toho, aby někdo vydělal na armádních dodávkách. Je totiž zřejmé, že se jedná o životy lidí, kteří se snaží prchat do Evropy ze zemí, které někdo bombarduje, nebo kam prodává zbraně. Tato politika je velice krátkozraká a způsobuje ohromné problémy nejen lidem, kteří se snaží prchat ze svých domovů, jelikož se cítí ohroženi na životech, ale i těm, kteří jim potom pomáhají, aby vůbec přežili.

Evropa nemůže a není schopna pojmout takovou masu přestěhovalců, která se v současné době na starý kontinent valí také s vidinou lepšího života. Z posledních zpráv se dozvídáme, že se v současné době potápějí ve Středozemním moři další a další lodě. Je potřeba zastavit obchodníky, kteří za těžké peníze nabízejí Afričanům převoz loděmi do Evropy, jelikož ty zajímá pouze a pouze kšeft, lodě nepřiměřeně přetěžují a je jim úplně jedno co se s těmi lidmi na otevřeném moři stane.

Není možné, aby Evropa absorbovala tolik osob, kteří se snaží vyřešit svou kritickou životní situaci tím, že emigrují. Je potřeba, abychom těmto lidem pomáhali v jejich rodných zemích a zabránili tomu, aby vůbec lodě, na které je obchodníci s jejich životy za určitý obnos vezmou, vypluly! 

Radek Rozvoral

  • SPD
  • Člen předsednictva hnutí SPD. Předseda RK SPD STČK.
  • poslanec

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Radek Rozvoral - profil
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Senátor Kraus: Zákon bude platný a účinný pouze jeden rok

19:28 Senátor Kraus: Zákon bude platný a účinný pouze jeden rok

Projev na 6. schůzi Senátu 24. února 2021 k návrhu zákona o mimořádných opatřeních při epidemii onem…