Růžička (KDU-ČSL): „Kruháč“ na Ohradě - počátek plynulého provozu v centru

20.07.2019 19:37

Začátkem července začala výstavba nového kruhového objezdu na ulici Generála Klapálka na Ohradě. Jeho vznik je prvním krokem v budování nové dopravní infrastruktury v centru Vsetína.

Růžička (KDU-ČSL): „Kruháč“ na Ohradě - počátek plynulého provozu v centru
Foto: archiv starosty
Popisek: starosta Vsetína Jiří Růžička (KDU-ČSL)

„Máme zpracovanou územní studii, a ta počítá s tím, že hlavní tah v budoucnu povede přes Nádražní ulici právě ke kruhovému objezdu na ulici Generála Klapálka, kde se napojí na současnou silnici. Tím dojde mimo jiné ke snížení provozu na exponované křižovatce U Růžičků, a také ke zklidnění provozu v centru a jednoduššímu výjezdu z něj,“ vysvětlil starosta Jiří Růžička s tím, že nově budovaný kruhový objezd usnadní také příjezd do obchodní zóny.

„Kruháč“ na Ohradě je počátkem projektu „prodloužení Nádražní ulice“. Jeho další fází bude stavba kruhového objezdu u polikliniky, který vznikne v rámci rekonstrukce nádraží a přednádražního prostoru. Posléze by se měly oba kruhové objezdy propojit zcela novou cestou. V rámci tohoto propojení projde demolicí červený železniční most přes Bečvu a vznikne nový, silniční. V projektu nové komunikace je počítáno s chodníkem včetně cyklostezky.

„Investory současné stavby kruhového objezdu u Skláře jsou Ředitelství silnic Zlínského kraje a Město Vsetín. Celkové náklady dosáhnou 17,2 milionu korun včetně DPH, město se na nich podílí 8,1 miliony korun. Město financuje zejména doprovodné věci kolem kruhového objezdu, zejména nové chodníky a vysázení zeleně,“ shrnul Růžička.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Peksa (Piráti): Únos Polska v přímém přenosu

10:57 Peksa (Piráti): Únos Polska v přímém přenosu

Komentář na facebookovém profilu k zhoršující se situaci v Polsku