Růžička (STAN): Zrušení koncese provozovatele Nemocnice Na Františku je nezbytné

19.01.2018 10:15

Výbor pro zdravotnictví a bydlení ZHMP inicioval a dnes znovu podpořil snahu hl. m. Prahy převzít do své správy Nemocnici Na Františku. Současně doporučil neprodlené zrušení probíhajícího koncesního řízení.

Růžička (STAN): Zrušení koncese provozovatele Nemocnice Na Františku je nezbytné
Foto: STAN
Popisek: STAN
reklama

„Jsem rád, že od prosincového výboru, kdy moje výzva nenašla ještě odezvu několika z přítomných členů výboru, je v tuto chvíli již reflektována. Velmi vítám postoj paní primátorky, radního Lacka, stejně jako i Rady hl. m. Prahy, která minulý týden zadala úkol připravit převzetí správy, provozu a budoucího fungování této nemocnice“, řekl předseda Výboru pro zdravotnictví a bydlení ZHMP, Ing. Miloš Růžička/STAN.

Nezbytným krokem pro klid Pražanů, kteří bedlivě sledují další osud Nemocnice Na Františku, je zrušení koncesního řízení. „Pokračovat v koncesním řízení je vzhledem k prohlášení hl. m. Prahy a MČ Prahy 1 nadbytečné, a navíc může být velmi nevýhodné pro MČ Praha 1 potažmo i pro hl. m. Prahu. Pochybnosti vzbuzuje i celková kvalita výběrového řízení, myslí si Miloš Růžička. „Proto se výbor shodl na nutnosti toto koncesní řízení zrušit“, dodal.

Ing. Miloš Růžička jako předseda výboru, stejně jako již tisíce dalších občanů, podporuje snahu hl. města Prahy převzít tuto nemocnici do správy a ochránit tak nejen majetek a finance, ale i plný rozsah zdravotní péče, která je v této nemocnici nepřetržitě poskytována již od 14. století.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Šafránková (SPD): Vidíme reálné riziko pádu do dluhových a následně i do exekučních pastí

12:18 Šafránková (SPD): Vidíme reálné riziko pádu do dluhových a následně i do exekučních pastí

Projev na 62. schůzi Poslanecké sněmovny 21. října 2020 k návrhu zákona o úpravách poskytování ošetř…