SPO: Čuba už není radním Zlínského kraje, bude se věnovat práci v Senátu

17.06.2016 5:30

František Čuba (80), senátor za Stranu Práv Občanů, oznámil svou rezignaci na pozici krajského radního a člena Zastupitelstva Zlínského kraje. Podle svých slov se chce nadále plně věnovat práci v Senátu.

SPO: Čuba už není radním Zlínského kraje, bude se věnovat práci v Senátu
Foto: Hans Štembera
Popisek: František Čuba

„Ve věku pana docenta Čuby je jeho životní elán obdivuhodný a jsme rádi, že stále zůstává senátorem za Stranu Práv Občanů a naším členem a podporuje nás. V radě Zlínského kraje odvedl významný kus práce a velmi si jeho zapojení vážíme“ uvedl Lubomír Nečas, náměstek hejtmana a krajský radní pro zdravotnictví.

Čuba v roce 2012 získal největší počet preferenčních hlasů, které ho vynesly na první místo kandidátky SPO, když kandidoval ze symbolického posledního místa. V roce 2014 ve druhém kole porazil dlouholetou dosavadní senátorku Alenu Gajdůškovou a stal se za Stranu Práv Občanů senátorem.„Pan senátor Čuba je osobností, kterých je na Zlínsku jen velmi málo. Pravidelně se účastní setkání poradců s prezidentem Milošem Zemanem, od roku 2013 je členem jeho poradního sboru, obdržel od prezidenta Miloše Zemana také medaili za zásluhy. Jsem rád, že pan senátor Čuba stále zůstává pod vlajkou Strany Práv Občanů a pomůže tam Zlínskému kraji“ doplnil Vratislav Mynář, krajský předseda SPO a také vedoucí Kanceláře prezidenta republiky.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Primátor Hřib: Platnost karet Lítačka bude automaticky prodloužena o tři roky

11:32 Primátor Hřib: Platnost karet Lítačka bude automaticky prodloužena o tři roky

V letošním roce bude končit platnost dopravních karet Lítačka, které se začaly poprvé vydávat v roce…