SPOLU: Pokračování Michala Koudelky v čele BIS je v zájmu české bezpečnosti

03.08.2021 22:27 | Zprávy

Koalice SPOLU jednoznačně podporuje prodloužení mandátu ředitele BIS Michala Koudelky i na další období. Současný šéf BIS se podle předsedů ODS, KDU-ČSL i předsedkyně TOP 09 ve své funkci plně osvědčil a má velkou zásluhu na tom, že naše země patří mezi nejbezpečnějšími státy na světě.

SPOLU: Pokračování Michala Koudelky v čele BIS je v zájmu české bezpečnosti
Foto: Jdeme do toho spolu
Popisek: SPOLU - koalice ODS, KDU-ČSL, TOP 09

Koalice SPOLU proto věří, že o volbě ředitele BIS na další období budou rozhodovat především výsledky dosavadní práce a dlouhodobé zájmy o zachování bezpečnosti naší země, nikoliv například vazby premiéra a Hradu. Funkční období ředitele BIS vyprší v polovině srpna.

„BIS pod vedením Michala Koudelky dlouhodobě odvádí pro naši zemi kvalitní služby. V poslední době se to ukázalo především na případu Vrbětice, zpravodajci ale mají na kontě mnohem více úspěšných případů. BIS je také oceňována i zahraničními službami, se kterými v rámci našich spojeneckých vztahu spolupracuje. Proto by měl Michal Koudelka pokračovat ve funkci ředitele BIS,“ říká předseda ODS Petr Fiala.

„BIS dlouhodobě odvádí velmi dobrou práci ve prospěch bezpečnosti naší země a nás všech. Pravidelně upozorňuje na reálné hrozby, a i díky jejich práci se nám daří udržet Českou republiku mezi těmi, které patří mezi nejbezpečnější země na světě. Na tom všem nese svůj díl i současný ředitel BIS Michal Koudelka, který byl za svoji poctivě odváděnou práci už šestkrát navržen současnou i dřívější vládou prezidentovi republiky na povýšení do hodnosti generála,“ konstatuje předseda lidovců Marian Jurečka a dodává, že chce, aby si naše země uměla vážit lidí, kteří odvádějí kvalitní práci a starají se o naši bezpečnost, ne aby tito lidé byli na nátlak totalitních mocností silou vytlačováni. „Očekávám od premiéra i od vlády, že se rozhodnou na základě výsledků odvedené práce a argumentů, že nepodlehnou nátlaku některých lobbistů, kterým dobrá práce BIS kazí jejich soukromé zájmy. Česká vláda má mít odvahu a rovnou páteř, proto by logicky měla udělat správné rozhodnutí a opět jmenovat Michala Koudelku ředitelem BIS do dalšího období. Zároveň však musí dodržet zákonný postup a tuto personální otázku včas projednat na půdě sněmovního výboru. Pokud vláda bude postupovat jinak, pak je zjevné, že ji někdo drží za něco, co už evidentně ani pánská část vlády nemá!“ uzavřel Jurečka.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
PhDr. Ivan Bartoš, Ph.D. byl položen dotaz

Spokojenost???

Dobrý den, pane vícepremiére, chci se zeptat: 1) Zda jste spokojen s dosavadním působení ve vládě? 2) v mainstreamovych médiích (nebudu jmenovat) vyšel článek, že zakládající člen pirátské strany opouští Vaší stranu, převážně z důvodu, že Vám jde pouze o omlouvám se za tento náš "vesnický" výraz o...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Senátor Hraba: Kdyby měly USA silného lídra, nebylo by války na Ukrajině

19:02 Senátor Hraba: Kdyby měly USA silného lídra, nebylo by války na Ukrajině

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k prezidentským volbám v USA.