STAN: Institut moderní politiky pokračuje tématem Bezpečná země = atraktivní partner

14.08.2020 10:54

Informace na facebookovém profilu o pokračování série konferencí Institutu moderní politiky

STAN: Institut moderní politiky pokračuje tématem Bezpečná země = atraktivní partner
Foto: STAN
Popisek: STAN
reklama

Náš Institut moderní politiky pokračuje po vynucené koronapauze v sérii konferencí. Další tématem je Bezpečná země = atraktivní partner, tentokrát ve spolupráci s Konrad-Adenauer-Stiftung v České republice.

1. Bezpečnost. V posledních letech jedno z nejvýraznější společenských témat. Média a politice ho zmiňují velmi často. Ale víme o bezpečnostní situaci v České republice dost? V rámci prvního panelu naší konference vystoupí Veronika Víchová z projektu Kremlin Watch, bývalý ředitel Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB) Dušan Navrátil nebo Jan Paďourek z CEVRO Institutu.

2. Následovat bude diskuse o strategických partnerstvích České republiky. Dáváme dostatek prostředků na obranu? A proč neplníme závazky, které jsme dali při vstupu do NATO? V panelu vystoupí generál Petr Pavel, Tomáš Kopečný z Ministerstva obrany, ředitel Odboru zahraničního Pražského hradu a poradce premiéra Rudolf Jindrák nebo Tomáš Pojar z Vysoké školy CEVRO Institut.

3. Odpolední část bude věnována politické diskusi právě o naplňování našich závazků. V diskusním panelu vystoupí Jaroslav Bžoch, místopředseda Zahraničního výboru Poslanecké sněmovny za hnutí ANO, Pavel Žáček, místopředseda Výboru pro bezpečnost za ODS a Vít Rakušan, člen Zahraničního výboru i Výboru pro bezpečnost z hnutí STAN.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Luzar (KSČM): Je nutné vyhlašovat nouzový stav?

17:57 Luzar (KSČM): Je nutné vyhlašovat nouzový stav?

Projev na 60. schůzi Poslanecké sněmovny dne 30. 9. 2020 k bodu Informace vlády k zamýšlenému vyhláš…