STAN: Nastal čas táhnout za jeden provaz

11.06.2016 15:49

Zástupci hnutí Starostové a nezávislí, hnutí Občané patrioti, Strany svobodných občanů a Strany soukromníků České republiky (za STAN Ing. Pavel Čížek, za OPAT Ing. Jan Michálek, za Svobodné Ing. Lenka Brčková a za Soukromníky Ing. Jiří Jindra) dnes 7. června podepsali smlouvu o spolupráci ve volbách do Zastupitelstva Plzeňského kraje 2016.

STAN: Nastal čas táhnout za jeden provaz
Foto: Redakce
Popisek: Starostové a nezávislí

Priority:

Regionální rozvoj není možný bez dlouhodobých pravidel. Chceme stabilizovat dotační programy pro rozvoj venkova, pro pomoc obcím a to tak, aby podpora regionů rostla a ne se snižovala jako doposud.

V sociální oblasti je nutné přizpůsobit služby potřebám stárnoucí populace. Kraj by měl zásadně podpořit zejména terénní domácí služby, podporovat rozvoj soukromých zařízení poskytujících sociální služby a zkvalitňovat vybavenost krajských pobytových sociálních zařízení.

Kraj dlouhodobě zanedbal podporu cestovního ruchu či obnovy památek a tím zdaleka nevyužívá svůj potenciál národního parku, chráněných území a množství kulturních památek. Toto chceme zásadně změnit. S tím souvisí i podpora místní zaměstnanosti, místních podnikatelů. Budoucnost nevidíme ve velkých „montovnách“, ale v drobných a středních firmách.

Páteří rozvoje je doprava. Chceme se zaměřit na přípravu investic silnic 1. a 2. třídy tak, aby bylo zkvalitněno napojení oblasti Sušicka, Horažďovicka, Kralovicka aj. Veřejná doprava potřebuje dokončení integrovaného dopravního systému a odstranění chyb, které při jeho částečném zavedení vznikly.

Zdravotnictví kraje disponuje kvalitní záchrannou službou a nerovnoměrnou sítí krajských nemocnic. Úkolem je dostupnost ambulantních služeb pro všechny obyvatele kraje a zefektivnění ztrátového provozu krajských nemocnic.

V oblasti sportu stojí před krajem úkol podpořit větší měrou sportovní aktivity dětí a mládeže.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

ODS: Návrh série usnesení mimořádné schůze Poslanecké sněmovny

12:13 ODS: Návrh série usnesení mimořádné schůze Poslanecké sněmovny

ODS dnes v souvislosti s mimořádnou schůzí v Poslanecké sněmovně navrhla sérii usnesení, kterými chc…