Tradiční ekonomika se v kraji rozpadla historicky jak v souvislosti s druhou světovou válkou, tak i koncem socialistického plánovaného hospodářství. Navíc nás postupně čeká útlum těžby hnědého uhlí a tradiční cestovní ruch je význačný pouze v lázeňských městech. I ten ovšem má ohromnou konkurenci i v souvislosti s otevřením Evropy a možností cestování obyvatel.
Připadá mi, že kraji i státu chybí základní dlouhodobý plán, který by tento stav změnil. Jde o základní pravidla a poučky, které se učí každý student předmětu regionální rozvoj. Bohužel ani, možná dobře míněné projekty typu „Restart“ nenese ovoce. Chybí politická vůle, odbornost i vize.
Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV
Změnilo by se něco?
Kdybyste o úmyslu budoucí opozice svolat mimořádnou funkci dozvěděli před zvolením Skopečka místopředsedou?
Další články z rubriky
10:05 Farský (STAN): Zjednoduší se přeshraniční přesuny vojenské techniky i personálu
Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k armádám zemí EU.
- 9:04 Svobodová (Piráti): Místo řešení dostupnosti bydlení hnutí ANO zvyšuje zadlužení
- 8:02 Krutílek (ODS): Na Turka v roli ministra MŽP jsem fakt zvědavý. Bez ironie
- 7:06 Zaorálek (SOCDEM): Jmenování Karla Řehky bylo projevem selhání civilní kontroly armády
- 6:04 Výborný (KDU-ČSL): Babišovi jde jen o to, aby nebyl vydaný spravedlnosti
- 4:29 Zálom (Svobodní): Pro soudruha prezidenta je nepřijatelný Turek na jakémkoliv ministerstvu



