STAN: Setkání s absurditou na úřadě? Dnes jsme je začali lovit

1. 4. 2018 21:23

Dnes, 1. dubna, startuje nový projekt poslance Starostů a nezávislých Víta Rakušana 'Absurdity'. Vyzývá v něm občany, aby zasílali jemu i dalším starostům tipy na největší problémy na českých úřadech a ve státní správě, se kterými se setkali.

STAN: Setkání s absurditou na úřadě? Dnes jsme je začali lovit
Foto: STAN
Popisek: STAN
reklama

Datum je symbolické a rozhodně nejde o aprílový žert. Starostové prověří každý podnět, cílem je změnit legislativu tak, aby úřady lidi zbytečně neobtěžovaly a taky nebyly zatěžovány nadbytečnou administrativou.

„Chceme lidem pomoci řešit jejich každodenní problémy. Dejte nám, prosím vědět, co vám přijde absurdní ve správě našeho státu, ve vašich městech a obcích. Těch absurdit je opravdu hodně, my chceme pomoci s jejich řešením,“ řekl autor myšlenky Vít Rakušan.

Podněty budou moci lidé vhodit do připravených beden na vybraných úřadech, posílat je ale bude možné i elektronicky, a to na emailovou adresu absurdity@stan.cz. Kontaktní formulář je rovněž k nalezení na webových stránkách www.vitrakusan.cz.

Boj proti přebujelé byrokracii je jedním z hlavních cílů politiky Starostů a nezávislí. Podněty mají napomoci tvorbě takových zákonů, které podpoří elektronizaci státní správy, celkově ji zeštíhlí a zrychlí.

„Projekt je zatím pilotní, začneme v deseti vybraných obcích. Rádi bychom je však rozšířili do co nejvíce měst a obcí v České republice,“ dodal Rakušan.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Piráti: Opětovně žádáme premiéra o poskytnutí odpovědí k důvodům diskriminace maloobchodů

8:37 Piráti: Opětovně žádáme premiéra o poskytnutí odpovědí k důvodům diskriminace maloobchodů

Piráti se 17. listopadu obrátili na premiéra Andreje Babiše otevřeným dopisem se žádostí o vyjasnění…