STAN: Vláda odmítla nabízenou pomocnou ruku a rozhodla se pro nicnedělání

10.09.2020 16:45

Poslanci hnutí STAN spolu s dalšími opozičními stranami svolali mimořádnou schůzi Poslanecké sněmovny, kde se měly řešit návrhy zákonů pro řešení nadcházející podzimní epidemie. Zástupci vládní koalice však odmítli o návrzích jednat.

STAN: Vláda odmítla nabízenou pomocnou ruku a rozhodla se pro nicnedělání
Foto: STAN
Popisek: STAN
reklama

„Veškeré zmatky a nejednoznačnosti v tom, co nám vláda říká a přikazuje, vedou v důsledku k jednomu: lidé nedodržují ani smysluplná opatření, nemoc v podstatě popírají, sociální distancing se zanedbává, stejně jako důkladná hygiena," říká předseda hnutí Vít Rakušan.

I to byl důvod, proč jsme na mimořádné schůzi chtěli vládě nabídnout pomocnou ruku v řešení nastávající krize.

Anketa

Zeman a Babiš by měli zemřít, řekl Pavel Novotný. Je to na trestní stíhání?

88%
12%
hlasovalo: 35848 lidí

„Chtěli jsme vládě pomoci s řešením vznikajících problémů, ale koaliční poslanci nechtěli pracovat, premiér nedorazil a my se ve finále dočteme, že on sám má vše pod kontrolou. Výsledkem tohoto nicnedělání je, že jsme se dostali do jedné z nejhorších situacích v Evropě. Čísla nakažených rostou, nejsou připravené žádné legislativní kroky a nastávají zmatky v komunikaci i přijatých opatřeních. Nechci, aby se naše země znovu dostala do fáze, kdy se kvůli nepřipravené vládě zavřou firmy, obchody i hranice,“ upozorňuje předseda poslaneckého klubu Jan Farský.

Boj za finanční kompenzaci krajům nevzdáváme

Vládní koalice odmítla spolu s dalšími návrhy projednat i návrh na finanční kompenzaci krajům, což může ohrozit nejen investice v regionech, ale také mandatorní výdaje v oblasti zdravotnictví, školství nebo dopravy.

„Kraje důsledkem letošních opatření přijdou o několik miliard, což bude znamenat výrazný zásah do jejich rozpočtů. Vláda odmítá tyto výpadky kompenzovat, což může ohrozit kvalitu života lidí v regionech. To nemůžeme dovolit. Proto na další schůzi budeme navrhovat zařazení systémové změny rozpočtového určení daní na pořad schůze. Tato změna z pera několika krajských zastupitelstev je spravedlivým přerozdělením do budoucna a zároveň našim regionům přinese až osmnáct miliard navíc,“ doplňuje poslankyně STAN Věra Kovářová.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Prokop (ANO): Bezpečnost osob musí mít přednost

7:37 Prokop (ANO): Bezpečnost osob musí mít přednost

Týdenní report z Jižního Města (05. - 11. 04. 2021)