STAN: Žádáme poskytovatele dotací o maximální flexibilitu

27.03.2020 10:13

Kvůli nedostatku personálních kapacit a výpadku příjmů obcí ze sdílených daní se mohou výrazně protáhnout různé investiční projekty. Hnutí STAN proto žádá poskytovatele dotací o maximální flexibilitu v termínech a zjednodušení jejich administrace. Předseda STAN Vít Rakušan také vyzývá starosty, aby na investicích v této době nešetřili, protože tím pomohou oživení ekonomiky.

STAN: Žádáme poskytovatele dotací o maximální flexibilitu
Foto: STAN
Popisek: STAN
reklama

„Na základě současných informací očekáváme výpadek v příjmech obcí ze sdílených daní ve výši 10-15 %. Chtěl bych požádat poskytovatelé dotací, aby za současných okolností prokázali vstřícnost a prodloužili termíny realizace projektů, protože obce budou mít výrazně méně vlastních prostředků nutných na spolufinancování a stavební firmy pociťují nedostatek zahraničních pracovníku či problémy s dodávkami ze zahraničí,“ upozorňuje Věslav Michalik (STAN), starosta Dolních Břežan a zastupitel Středočeského kraje.

„Byla by v současné době obrovská škoda, aby obce nezrealizovaly projekty, které již mají připravené jen proto, že by poskytovatel dotace nebyl flexibilní. Nyní je skutečně třeba hledat chytrá a nebyrokratická řešení pro oživení ekonomiky,“ doplňuje předseda hnutí STAN Vít Rakušan.

„Vyzýváme proto všechny obce a města, aby investovaly v nejvyšší možné míře a využily finanční prostředky, které mají k dispozici, k maximální podpoře naší ekonomiky a úspory hledaly především v provozních výdajích. Starostové výrazně pomohli státu s bezpečnostní situací okolo šíření pandemie a jsem přesvědčený, že pomohou i udržet českou ekonomiku,“ dodává Rakušan.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Udženija (ODS): V Evropské komisi někdo hodně přestřelil

7:32 Udženija (ODS): V Evropské komisi někdo hodně přestřelil

Komentář na facebookovém profilu ke kritice Evropské komise kvůli uzavření hranic pro vývoz respirát…