STAN vítá významný posun v sestavování pražské koalice

17.01.2023 19:32 | Tisková zpráva

Po dnešním jednání na půdě Poslanecké sněmovny se koalice SPOLU, Pirátská strana a hnutí Starostové a nezávislí shodli na poměrech v budoucí koalici. Strany v ní budou zastoupeny v poměru 5:4:2.

STAN vítá významný posun v sestavování pražské koalice
Foto: STAN
Popisek: STAN

„Toto rozložení sil vnímáme jako spravedlivé vůči všem, odpovídá poměru sil v zastupitelstvu a my jsme ho od počátku navrhovali jako variantu pro koalici na vládním půdorysu,“ říká Petr Hlaváček, pražský volební lídr STAN. „Dnes jsme odpracovali kus práce. Vnímáme, že jsme na správně cestě. Máme pracovní týmy v pěti oblastech a další společnou schůzku v pondělí ve večerních hodinách,“ doplnil Hlaváček.

Anketa

Chcete, aby Danuše Nerudová zůstala v politice?

3%
94%
hlasovalo: 17724 lidí

„Jednou z námi navrhovaných variant byla koalice na vládním půdorysu, ta se nyní jeví reálně, a proto by nemělo nic bránit v k výraznému posunutí dohod a k sestavení stabilní koalice v hlavním městě,“ doplňuje Antonín Klecanda, zastupitel a předseda pražské organizace STAN, a dodává: „Jsme přesvědčeni, že nabídnuté gesce územního rozvoje a školství plnohodnotně odpovídají prioritám a programu hnutí STAN.“

STAN měl posledních osm let v Praze v gesci životní prostředí a infrastruktury, kde odvedl velký a viditelný kus práce. Naši odborníci budou rozhodně dál pracovat ve výborech a komisích pro životní prostředí.

„Vzhledem k tomu, že od začátku pro nás byla představitelná i varianta širší koalice včetně Prahy Sobě, s níž nesouhlasila koalice SPOLU, byli bychom rádi, aby zástupci Prahy Spolu měli důstojné zastoupení ve výborech. Myslím, že by bylo škoda nevyužít kompetencí, které někteří zástupci PS ve vztahu ke správě Prahy nepochybně prokázali,“ říká na závěr předsedkyně zastupitelského klubu STAN Kateřina Arnotová.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

Mgr. Mikuláš Peksa byl položen dotaz

Co byste vzkázal těmtisícům nezaměstnaným, kteří kvůli vám přijdou o práci?

Cituju z webu Aktuálně: ,,V případě zavedení emisní normy Euro 7 bude Škoda muset zavřít jednu výrobní halu, o práci přímo u automobilky přijdou tři tisíce lidí. Včetně dodavatelů půjde zhruba o deset tisíc." Vy normu hájíte. Fakt vám nedochází, jaké negativní důsledky s sebou přináší?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Vích (SPD): Fialova vláda pokulhává jak v důchodech, tak v rodinné politice

9:09 Vích (SPD): Fialova vláda pokulhává jak v důchodech, tak v rodinné politice

Jedna politická bitva se přehnala, druhá nás nejspíš čeká. Jde opět o důchody, kterým se všechny vlá…