Šafařík (ČSSD): Radnici chceme co nejvíce otevřít

23.02.2015 11:52

Vedení městské části Brno-Kohoutovice se rozhodlo na základě připravenosti k výraznému otevření radnice a jejího rozhodování vůči občanům, zveřejňovat veškeré materiály, které budou projednány radou městské části Brno-Kohoutovice, to od března tohoto roku.

Šafařík (ČSSD): Radnici chceme co nejvíce otevřít
Foto: Hans Štembera
Popisek: ČSSD, ilustrační foto

 Již několik let se zveřejňují na webových stránkách městské části všechny materiály, které jsou předkládány k jednání kohoutovického zastupitelstva.

Jednání rady jsou ze zákona o obcích neveřejná a občané jen velmi těžko získávají informace o obsahu projednávaných materiálů. Vedení MČ tímto transparentním zveřejňováním posiluje otevřenost svého rozhodování a tím i možnost kontrolní úlohy veřejnosti.

Postup zveřejňování bude následující: po projednání v radě MČ budou materiály upraveny dle diskuse členů rady a přijatých závěrů a následně po zpracování zápisu budou všechny zveřejněny na webových stránkách. Samozřejmostí je, že materiály musí být upraveny tak, aby odpovídaly zákonu č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů. Městská část je jednou z průkopníků v Brně-městě (možná i v celé České republice), která k tak široké otevřenosti a transparentnosti přistoupila. Tento krok chápeme jako správný způsob otevření a transparentnosti konání radnice.

Petr Šafařík, starosta MČ Brno-Kohoutovice

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: ČSSD

Výdaje ze státního rozpočtu

Dobrý den, velice si vážím Vaší práce a toho, že vždy, co říkáte, máte doloženo grafy. Můžete zveřejnit graf nejvyšších 10 až 20 měsíčních výdajů z kapitol rozpočtu a pak to stejné u příjmů? Stále se jen přetřásají náklady na důchody. A co ostatní výdaje? Kam se ztrácí všechny peníze přijaté do rozp...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Niedermayer (TOP 09): Spalovací auta – konec, nebo bez konce?

6:37 Niedermayer (TOP 09): Spalovací auta – konec, nebo bez konce?

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k nepřehledné změti informací o konci aut se spalovac…