Šarapatka (BPP): Směšnost Kroměřížské výzvy

07.09.2016 18:28

Kroměřížská výzva Michaela Kocába, tvářící se jako seriózní občanská iniciativa a mající za cíl vybrat vhodného kandidáta na budoucí hlavu státu, se ukazuje pouhopouhou propagační akcí pro její exponenty.

Šarapatka (BPP): Směšnost Kroměřížské výzvy
Foto: Úsvit přímé demokracie
Popisek: Ing. Mgr. Milan Šarapatka PhD.
reklama

Dlouho jsem se považoval za jakéhosi pasivního příznivce iniciativy pod názvem Kroměřížská výzva. Považuji ji totiž za důležitý příklad občanské iniciativy, které mají v našem demokratickém systému neoddiskutovatelné místo. A kromě toho se domnívám, že Miloš Zeman, pokud se příštích prezidentských voleb zúčastní, by měl mít opravdu důstojného a silného protivníka.

Co mne ale překvapilo, je skutečnost, že anketou vybraní kandidáti jsou prezentováni představiteli Výzvy jako jacísi kandidáti všeho českého lidu, přestože se na jejich návrhu podílelo pouhých 2200 účastníků ankety. To je trochu málo na to, aby mohli mít relevantní hlas, ne?

Ale navíc mě šokovalo, když se někteří z mluvčích a dalších promotérů Výzvy začali do médií „skromně“ vyjadřovat, že by případně prezidentskou kandidaturu také přijali.

Takže já mám jasno. Kroměřížská výzva není žádnou snahou vybrat Miloši Zemanovi do příštích prezidentských voleb odpovídajícího kandidáta, ale trapné PR předem vybraných exponentů této výzvy a manipulace s veřejným míněním.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Dočekal (Svobodní): EU nás zachrání – opravdu?

6:34 Dočekal (Svobodní): EU nás zachrání – opravdu?

Nebo je slavná EU jen přežitek chvilkového poblouznění neomarxistických bláznů, kteří chtěli poručit…