Šarapatka: Pravicové strany marně pláčou nad rozlitým mlékem

29.11.2017 9:07 | Zprávy
autor: PV

Představitelé pravicových ministran a ODS se s krajní nelibostí dívají na to, jak si jak si ANO s KSČM a Okamurovým SPD rozdělují funkce ve Sněmovně. Sami ale spolupráci s ANO odmítli.

Šarapatka: Pravicové strany marně pláčou nad rozlitým mlékem
Foto: Úsvit přímé demokracie
Popisek: Ing. Mgr. Milan Šarapatka PhD.

Jedná se o další z „geniálních tahů“ a politického mistrovství Miroslava Kalouska. S nulovým potenciálem vlastní pidistrany dokázal kolem sebe semknout blok dalších poražených z parlamentních voleb, včetně ODS, a postavit je proti vítězi těchto voleb, hnutí ANO.

Ztrácí tím především ODS, která jako jediná z těchto stran měla reálnou šanci podílet se v příštím čtyřletém období na moci. Její předseda Petr Fiala se však opakovaně vymezil vůči ANO a jeho předsedovi Babišovi a několikrát také odmítl jednání o funkční většinové koalici. Nelze se proto divit, že ANO hledala podporu pro svoji vládu jinde. Že ji našla u tak různorodých politických formací jako je KSČM a Okamurovo SPD je jiná věc, ale stejně tak jen a jen „zásluha“ Fialovy zarputilosti. Politika je, jak známo, umění možného. A když ve volbách strana získá pouze třetinu hlasů v porovnání s jejich vítězem, tak není, podle mne, v pozici stavět si ultimativní požadavky.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Andrej Babiš byl položen dotaz

Co uděláte z Prokopem?

To, že nepřiznal hned 3 byty přeci nemůže být náhoda, a jestli zapomněl, jak tvrdí, tak to je podle mě výmluva dítěte, která z něj ale rozhodně nedělá dobrého politika. Co mi přijde také dost divné, že si prý na byt bral hypotéku, ale ANO daroval milion. Dají se v ANO koupit funkce a místa na kandid...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Prokšanová (KSČM): Díky všem statečným sovětským lidem. Nezapomeneme!

22:33 Prokšanová (KSČM): Díky všem statečným sovětským lidem. Nezapomeneme!

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k výročí otevření východní fronty za druhé světové vá…