Šarapatka (Úsvit): Chci být na svoji Prahu pyšný

09.09.2014 17:40 | Zprávy

Dostávám otázku, co mě vede ke kandidatuře na pražský magistrát. Ptají se mě tak lidé, kteří mě znají jako člověka, který prakticky celý dosavadní život prožil ve světě diplomacie a mezinárodního obchodu.

Šarapatka (Úsvit): Chci být na svoji Prahu pyšný
Foto: Úsvit přímé demokracie
Popisek: Ing. Mgr. Milan Šarapatka PhD.

Je pravdou, že jsem od školy pracoval v zahraničním obchodě a diplomacii, tj. ve světě obchodních jednání, konferencí a diplomatických misí a poznal jsem díky tomu značnou část světa.

A právě proto se nyní ucházím o pozici v pražské komunální politice. Právě proto, že ze všech možných setkání s cizinci dobře vím, jakým je pro nás Praha „obchodním artiklem“. Dávám to do uvozovek, protože život určitě nelze poměřovat jen rovnicí nákladů a výnosů, ale v podstatě je to pravda. Praha je lákavým místem pro turisty i obchodníky, a ekonomové by určitě dokázali vyčíslit, kolik naše výstavní metropole přináší do státního rozpočtu.

Jenže také vidím, jak bezohledně s tímto klenotem, který nám odkázali naši předkové, zacházíme. Vidím, jak se z radnice na Mariánském náměstí i z jednotlivých obvodů stávají „korýtka“ pro šikovné kamarády. Vidím, jak kvůli tomu utíkají peníze, které by jinak mohly přispět k tomu, aby naše Praha byla skutečnou perlou, která by lákala k návštěvě, ale i k životu.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Markéta Gregorová byl položen dotaz

A co další produkty?

Děkuji za vaši snahu řešit problém, že pokud si lidé něco koupí, musí mít jistotu, že o to nepřijdou jen proto, že se to přestane vyplácet vydavateli (vaše slova, s kterými úplně souhlasím). Jen vy mluvíte jen o hrách. Týká se to i programů, které si zakoupíte třeba do počítače? A neukazuje přístup ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Fiala (ODS): O svobodu Motoristům nikdy nešlo

13:12 Fiala (ODS): O svobodu Motoristům nikdy nešlo

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k návštěvě dvou ministrů ze strany Motoristů na folkl…