Scheinherr (Praha sobě): Řidičům odpadne práce navíc

20.01.2023 19:57 | Ze sítí

Informace na facebookovém profilu k instalaci samoobslužných terminálů v pražské hromadné dopravě

Scheinherr (Praha sobě): Řidičům odpadne práce navíc
Foto: Hans Štembera
Popisek: Náměstek primátora Adam Scheinherr

Každému se stalo, že na poslední chvíli hledá trafiku a shání jízdenku. To již nebude nutné, protože si cestující můžou nyní sami pohodlně koupit jednorázové jízdenky nejen v tramvajích, ale už i v autobusech. Celkem je ve všech tramvajích, autobusech, elektrobusech, trolejbusech a lanovkách k dispozici na 2000 terminálů.

Oranžové samoobslužné terminály jsou umístěny jednotně v blízkosti druhých dveří bez ohledu na typ vozidla. Jejich výhodou je i menu v několika jazykových mutacích, což ocení zahraniční turisté. Řidičům současně odpadne práce navíc a budou se moci plně věnovat řízení.

Snažíme se cestujícím pražskou MHD poskytovat co největší komfort a co nejméně stresu při nákupu jízdenky. Lístek, zakoupený přímo v samoobslužném bezhotovostním jízdenkovém terminálu, již není nutné ani dále označovat.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

ČT

Dobrý den, také nemám pro zvýšení poplatků ČT pochopení. Absurdní mi také přijde to rozšíření plátců. Má otázka ale zní, zda vůbec potřebujeme veřejnoprávní média? K čemu, když informovat pravdivě a objektivně musí přeci všechna média, a pokud tak nedělají, tak se jim dá dát třeba pokuta nebo tak ně...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Senátorka Kovářová: Zastavme války a ovládněme se

10:21 Senátorka Kovářová: Zastavme války a ovládněme se

Výzva na svém veřejném facebookovém profilu k ukončení válek