Scheinherr: Výbava i ohleduplnost účastníků bezmotorové dopravy se zlepšuje

06.11.2019 5:35 | Zprávy
autor: PV

V těchto dnech se nejen cyklisté, ale i ostatní účastníci silničního provozu, mohou setkat na pražských komunikacích s kontrolami v rámci preventivně bezpečnostní akce „Nejezdi jak netopejr!“.

Scheinherr: Výbava i ohleduplnost účastníků bezmotorové dopravy se zlepšuje
Foto: praha.eu
Popisek: Adam Scheinherr

Letošní již pátý ročník akce připravili opět strážníci Městské policie hl. m. Prahy s krajskými koordinátorem BESIP a zaměstnanci odboru dopravy pražského magistrátu. Na komunikacích ve frekventovaných lokalitách připomenou nejen povinnou výbavu jízdního kola, ale méně ohleduplným cyklistům, jezdcům na koloběžkách, bruslařům a chodcům i ostatní povinnosti účastníků silničního provozu.

V této roční době si cyklisté budou muset dávat větší pozor na kluzké povrchy, ale neměli by podcenit ani brzký nástup tmy. Zejména správným osvětlením a reflexními prvky totiž cyklisté i chodci účinně předejdou riziku, že je řidiči motorových vozidel v často proměnlivém pouličním osvětlení plném světel od jiných vozidel a reklamních poutačů snadno přehlédnou. Ať již při vjíždění na komunikaci, odbočování z ní, předjíždění, nebo na přechodu pro chodce. To je totiž nejčastější příčina havárií motorových vozidel s cyklisty a chodci s těžkými následky pro zranitelnější účastníky provozu na pozemních komunikacích.

„Každý reflexní prvek snižuje riziko, že řidič cyklistu přehlédne. Cyklistům chceme poradit, jak na lepší bezpečnost, připravené pro ně máme také světla a reflexní prvky. Doufáme, že stejně jako v minulém roce budeme moci konstatovat, že povinná výbava i ohleduplnost účastníků bezmotorové dopravy se zlepšuje,“ uvedl náměstek primátora hl. m. Prahy Adam Scheinherr.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

JUDr. Jindřich Rajchl byl položen dotaz

Rozhodnutí soudů

Když se vám rozhodnutí soudů nelíbí, tak je znevažujete a vlastně tím podrýváte důvěru v soudy. Nestačí, že je mizivá důvěra v politiky? Proč ještě rozvracet důvěru v soudy? Dokážete uznat, že soudy rozhodly správně, i když se vám to nelíbí? Co je teda pro mě zarážející je ne rozsudek, ale to, že by...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Grolich (KDU-ČSL): Regionální veřejnoprávní média jsou pro jižní Moravu nenahraditelná

19:11 Grolich (KDU-ČSL): Regionální veřejnoprávní média jsou pro jižní Moravu nenahraditelná

Hejtman Jan Grolich iniciuje petici za zachování regionálního vysílání České televize a Českého rozh…