Schillerová (ANO): Ožebračování důchodců? Nic jiného neumíte

01.06.2023 12:04

Projev na 65. schůzi Poslanecké sněmovny 1. června k nepřítomnosti vlády na jednání.

Schillerová (ANO): Ožebračování důchodců? Nic jiného neumíte
Foto: Archiv Aleny Schillerové
Popisek: Alena Schillerová, předsedkyně poslaneckého klubu hnutí ANO

Děkuji za slovo, paní místopředsedkyně. Tak máme za sebou interpelace. 34 minut nám na stačilo. No, bodejť, ne? Když Fiala Petr omluven - celý jednací den zahraniční cesta, Bartoš Ivan - celý jednací den zahraniční cesta, Baxa Martin - do 10 pracovní důvody, Baxa Martin - od 13 pracovní důvody, Blažek Pavel - celý jednací den pracovní důvody, Dvořák Martin - celý jednací den osobní důvody, Hladík Petr - celý jednací den pracovní důvody, Lipavský Jan - celý jednací den zahraniční cesta, Rakušan Vít - od 9 do 13 odůvodňuje zákon v Senátu, Stanjura Zbyněk - celý jednací den osobní důvody. To je zvlášť pikantní, když je dneska pokladní plnění.

Takže jsme si odbyli interpelace, všechny jsme je přerušili a budeme zas poslouchat a číst v médiích, jak vám zdržujeme jednání Sněmovny, jak načítáme a snažíme se zařadit body. No, bodejť, ne? Kdy jindy můžeme upozornit na problémy této země, na recesi, na to, jak vedete hospodaření státu - ve 14 hodin se dovíme krásný výsledek ke konci května - na to, jak jste byli schopni jenom připravit zvýšení daní o 73 miliard, na to, že chcete projednávat zákon o důchodovém pojištění a pokračovat v ožebračování důchodců? Protože nic jiného neumíte! A když máte přijít na interpelace, protože nám říkáte, máme interpelace, od čeho jsou interpelace, proč neinterpelujete? My interpelujeme, tak na ně ani nepřijdete. Takže, prosím, nestěžujte si. (Potlesk z lavic ANO.)

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
Ing. Tomáš Czernin byl položen dotaz

Válka na Ukrajině

Pane senátore, opravdu věříte tomu, že má Ukrajina šanci Rusko porazit, a že ji USA a ostatní budou podporovat do nekonečna? Nechápejte mě špatně, přeji si, aby Ukrajina Rusko porazila, ale myslím, že je to dost nereálná vize. A co mě ještě na vašem komentáři zarazilo je, že v něm vůbec nepíšete o m...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ministr Síkela: Zranitelným zákazníkům na trhu s energiemi pomůže nařízení MPO

16:02 Ministr Síkela: Zranitelným zákazníkům na trhu s energiemi pomůže nařízení MPO

Vláda schválila návrh nařízení Ministerstva průmyslu a obchodu, které stanovuje podmínky ochrany pro…