Schillerová (ANO): Pětikoalice začíná ze svých nereálných plánů a čísel postupně ustupovat

24.10.2021 15:03 | Ze sítí

Komentář na facebookovém profilu k práci v opozici

Schillerová (ANO): Pětikoalice začíná ze svých nereálných plánů a čísel postupně ustupovat
Foto: Ministerstvo financí ČR
Popisek: Alena Schillerová, vicepremiérka a ministryně financí

Miluji výzvy. A nikdy jsem se žádné nezalekla. Má-li být tou novou výzvou opoziční práce, ujmu se jí se stejnou energií a odhodláním, které jsem naší skvělé zemi věnovala jako vicepremiérka a ministryně.

Vůbec nepochybuji, že směr, kterým jsme postupovali, byl odpovídající a správný. Že hodnoty a kroky, jako je zvyšování životní úrovně v zemi, masivní covidová pomoc, stabilní a nízké daně, citlivá rozpočtová konsolidace nebo obrana naší suverenity před někdy nedobrými bruselskými nápady a trendy, budou brzy po opadnutí volebních emocí shledány jako správné.

Už dnes můžeme pozorovat, jak zástupci pětikoalice začínají ze svých nereálných plánů a čísel postupně ustupovat. Ze sta miliard škrtů je už jen 60. Kolik to bude za týden? Jiný vývoj samozřejmě očekávat nešlo. Pro naši ekonomiku, zkoušenou globálními výzvami, je to ale dobrá zpráva.

Dnes vyšla zpráva Eurostatu, podle které je zadlužení České republiky v rámci Evropské unie šesté nejnižší. Náš dluh vůči HDP ve druhém čtvrtletí klesl na 42,7 procenta. Na konci prvního kvartálu bylo zadlužení ve výši 44 procent. Je to tak. Česko je fiskálním premiantem.

V následujících měsících a letech čeká nejen naši zemi řada historických výzev, kterým bude nastupující vláda muset čelit. Má k tomu ty nejlepší výchozí podmínky, jaké si jen mohla přát.

A já bych si z celého srdce přála, aby nad opoziční rétorikou co nejdříve zvítězil zdravý rozum, který nedovolí, aby se v naší zemi zase žilo hůř, jak si to všichni dobře pamatujeme z období poslední vlády naší pravice.

A když nad rozumem naopak zvítězí politická ješitnost a tvrdohlavost, není důvod ztrácet naději. Jsme tady pro vás. A můžu vás ujistit, že se za vás dál budu bít stejně tvrdě, jak jste u mě zvyklí.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Jozef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pekarová Adamová (TOP 09): Rodičům malých dětí nesmíme bránit v práci

22:24 Pekarová Adamová (TOP 09): Rodičům malých dětí nesmíme bránit v práci

Komentář na facebookovém profilu k rozšíření možnosti čerpání rodičovského příspěvku