Schillerová (ANO): Třetina národa pod hranicí chudoby. „Vlády se nemají starat o lidi“ v praxi

11.03.2023 12:14 | Ze sítí

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu ke zdražování a chování vlády Petra Fialy.

Schillerová (ANO): Třetina národa pod hranicí chudoby. „Vlády se nemají starat o lidi“ v praxi
Foto: Daniela Černá
Popisek: Bývalá ministryně financí Alena Schillerová

Vážení přátelé, „nemůžeme už žít nad poměry,“ řekla Markéta Pekarová Adamová. Marně jsem si lámala hlavu, proč mluvila o „nás“, jako kdyby se to dotýkalo i jí. Vždyť už tehdy brala přes čtvrt milionu měsíčně. Ze stejné doby, tedy jara roku 2022, pochází její další perla, kterou znáte všichni: „Vlády se nemají starat o lidi.“ Od chvíle, kdy toto přednesla, uplynul rok, a paní Pekarová věrna svému mottu neudělala pro lidi vůbec nic. Stejně jako ostatní členové pětikoalice jen koukala, jak čtyřnásobně zdražují energie a jak hlavně kvůli tomu roste inflace z 5 na 17 procent. Třetina národa spadla pod hranici chudoby a lidé v důchodovém věku se museli začít rozmýšlet, jestli si nakoupí jídlo, nebo si zatopí. Jediné, co je udržovalo trochu nad vodou, bylo zákonné zvyšování důchodů, které prosadila ještě naše vláda. No, a i toto jim teď pětikoalice bere. Na sílu a proti ústavě protlačila sněmovnou zpomalení růstu důchodů a teď hrozí, že každý senior přijde o tisíc korun měsíčně.

Naopak plat paní Pekarové stoupá o 31 tisíc a s náhradami už dělá celkem 330 tisíc korun měsíčně. Její kolegové ministři berou za své nečinné přihlížení národní katastrofě 223 tisíc korun měsíčně.

Včetně náhrad, které samozřejmě dosyta využívají.

Už si připadám jako blázen, když musím připomínat, že peníze má člověk dostávat za práci. A že když někoho platí daňoví poplatníci, mají právo se ptát, co za jejich peníze ten člověk vlastně dělá a jaké má výsledky.

Zkusme si představit v reálném životě někoho, kdo má plat a výhody jako paní Pekarová. Co je to za člověka? Určitě je to špičkový manažer. Člověk, který má obrovské zkušenosti v oboru, umí řešit krizové situace, vede velký tým lidí, je to perfekcionista, který nedělá chyby.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Mgr. Petr Hladík byl položen dotaz

elektromobilita

Proč zrovna neziskovky?V rozpočtu je tolik peněz,že znovu bude státní rozpočet podporovat neziskovky. Ano,ať podporuje,ale jenom ty charitativní apod.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zelení: Je čas jednat

23:08 Zelení: Je čas jednat

Komentář na veřejném facebookovém profilu strany k nedostatku vody