Schwarz (KDU-ČSL): Anketa radnice Prahy 2 o elektrokoloběžkách - trapný amatérismus, nebo záměr?

21.08.2019 22:19

Praha 2 řeší, jak ošetřit provoz sdílených elektrokoloběžek. Na tom, že koloběžky potřebují regulaci, se shoduje koalice i opozice. Neshoduje se ovšem zásadně v tom, jak by mělo vypadat důstojné zapojení občanů do rozhodování v této věci.

Schwarz (KDU-ČSL): Anketa radnice Prahy 2 o elektrokoloběžkách - trapný amatérismus, nebo záměr?
Foto: TOP 09
Popisek: Otto Schwarz
reklama

Koaliční ODS totiž k otázce koloběžek uspořádala anketu, v níž bylo možné hlasovat výhradně prostřednictvím vystřiženého papírového kupónu z Novin Prahy 2, případně kupónu vytisknutého z webové verze novin, který musel být osobně odevzdán na radnici. Tedy způsobem, který je pro velkou část lidí limitující. I výsledek ankety to potvrdil. Zúčastnilo se jí pouhých 396 hlasujících (!) z celkových téměř 50 000 obyvatel Prahy 2.

“Na první pohled to může vypadat, že ODS v Praze 2 po mnoha letech konečně překousla svoji tradiční nechuť komunikovat s veřejností při řešení problémů, které se dotýkají každého z nás. Anketa o elektrokoloběžkách však působila dojmem, že se vedení radnice podařilo lidem cestu k hlasování maximálně ztížit. Ne každý má možnost zajít s vystřiženým kupónem v úředních hodinách na radnici, navíc radniční noviny nejsou zrovna čtenářským hitem. Samozřejmostí 21. století by měla být v prvé řadě možnost hlasovat online,” konstatoval Otto Schwarz (předseda zastupitelského klubu Dvojka sobě/KDU-ČSL).

“Je nepřijatelné prezentovat výsledek této amatérské ankety jako mínění obyvatel Prahy 2. Z toho, jak ji vládnoucí koalice na radnici špatně připravila je evidentní, jak málo je ochotna lidem naslouchat, ať už jde o koloběžky nebo mnohem závažnější problém, jakým je kácení zdravých stromů,“ uvedla Kateřina Jechová (Dvojka sobě/Strana Zelených).

“Z pochybné ankety konané velmi nešťastně v době letních prázdnin vyplynulo, že 306 lidí elektrokoloběžky v Praze 2 nechce a 82 obyvatel je naopak pro. Výpovědní hodnota méně než 1 % obyvatel Prahy 2 je úsměvně prezentována téměř jako vůle většiny. Podobná anketa na Facebooku dopadla zhruba půl na půl bez mediální pozornosti. Vedení radnice Prahy 2 moderní a progresivní způsoby nejen dopravy, ale také tvorby anket nebo samotných Novin Prahy 2 bohužel dlouhodobě odmítá,” doplnil Michal Tobrman (Dvojka Sobě/ČSSD).

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ministr Zaorálek: Rada ČT by měla respektovat zákon

19:28 Ministr Zaorálek: Rada ČT by měla respektovat zákon

Znepokojuje mě chaos, který v posledních dnech vyvolává jednání Rady ČT. Při odvolání dozorčí komise…