Schwarz (KDU-ČSL): Otevřený dopis členům Zastupitelstva Prahy 2

29.11.2017 21:56 | Zprávy
autor: PV

Vážení kolegové, dovoluji si formou otevřeného dopisu reagovat na vyřazení řádného bodu č. 22 z programu pondělního jednání Zastupitelstva MČ Praha 2, a to „ K doporučení Kontrolního výboru ZMČ Praha 2 v oblasti zadávání veřejných zakázek".

Schwarz (KDU-ČSL): Otevřený dopis členům Zastupitelstva Prahy 2
Foto: TOP 09
Popisek: Otto Schwarz

Tento bod byl vyřazen z programu jednání Zastupitelstva Prahy 2 dne 27.11.2017 na návrh radního pro oblast investic Jana Korsesky (ODS) se zdůvodněním, že doporučení Kontrolního výboru zastupitelstva v bodě 2/ tohoto návrhu je v rozporu se Zákonem č.134/2016 o zadávání veřejných zakázek.

Musím s lítostí konstatovat, že radní Korseska podal v tomto směru členům zastupitelstva nepravdivou a zavádějící informaci, ať už úmyslně nebo z neznalosti příslušného ustanovení zákona o ZVZ.

Ustanovení o možnosti, že zadavatel může zadávací řízení zrušit, pokud se do soutěže přihlásí pouze jeden uchazeč nebo jeden uchazeč zbude po vyloučení všech ostatních, je obsaženo v § 127 odst. 2 písm. h), který je sice v části zákona o nadlimitních zakázkách, ale ta se použije i na zakázky podlimitní (§ 52 písm. b) i na zjednodušené podlimitní řízení (§ 53 odst. 7).  U zakázek malého rozsahu je možno zrušit zadávací řízení dle vůle zadavatele. (Tento výklad zákona byl konzultován s právníky sdružení Oživení o. s.)

Předpokládám, že předmětný návrh usnesení bude proto předsedou Kontrolního výboru předložen na příštím jednání zastupitelstva znovu a v této souvislosti rovněž očekávám omluvu radního Jana Korsesky členům zastupitelstva, že byli uvedeni v omyl nepravdivým tvrzením o kolizi se zákonem.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Jana Černochová byl položen dotaz

muniční iniciativa

Paní Černochová, mohu vás jako expertku a bývalou ministryni obrany požádat o vysvětlení, jaký je rozdíl mezi českou muniční iniciativou a tou americkou, do které se vláda na rozdíl od té české zapojila? Já moc nechápu, proč do jedné ano a do druhé ne. V čem je rozdíl? Děkuji

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Sviták (STAN): Koalice předvádí ukázkové marketingové pokrytectví

19:05 Sviták (STAN): Koalice předvádí ukázkové marketingové pokrytectví

Projev na 28. schůzi Poslanecké sněmovny dne 14. července 2026 k zákonu o pozemních komunikacích