Mnichovská bezpečnostní konference se ze skromných začátků šedesátých let vypracovala v nejvýznamnější otevřenou konferenci o světových bezpečnostních otázkách. Na tuto událost jezdí ministři zahraničí všech velmocí, viceprezidenti, senátoři a také politologové a vědci, kteří nad těmito otázkami bádají. Pro člověka či politika, který se zabývá zahraniční politikou je opravdu povinnost se této konference zúčastnit a především poslouchat a poučit se. Vzhledem k situaci je samozřejmé, že tam probíhají i důležitá jednání mezi největšími hráči. Vždyť je to právě příležitost pro setkání politiků z různých táborů, ať jsou to Rusové, Američané, Arabové a Izraelci či Íránci, a můžou buď otevřeně diskutovat, nebo i diskrétně jednat o vzájemných problémech.
Pro všechny účastníky je to tedy výjimečná možnost pohovořit si se všemi znalci světové zahraniční politiky. Jsou tam zástupci doslova z celého světa, od Dálného východu přes Jižní Ameriku až po Afriku. Prostě není část světa, která by tam nebyla zastoupena. I z tohoto důvodu je důležité se této konference účastnit. A někdy jsou ty rozhovory při kávě nebo u piva dokonce zajímavější než leckteré přednášky.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Karel Schwarzenberg