Schwarzenberg: Lékařský um a vlídnost sester je u nás pozoruhodná

11.02.2019 9:10

Komentář na facebookovém profilu ke stavu zdravotnictví v ČR

Schwarzenberg: Lékařský um a vlídnost sester je u nás pozoruhodná
Foto: Hans Štembera
Popisek: Karel Schwarzenberg
reklama

Už nějaký týden navštěvuji různá zdravotnická zařízení v Praze, důvodem jsou mé různé neduhy, ty ale zase tak dalece zajímavé nejsou. Nicméně jsem měl díky tomu možnost tato zařízení také důkladně poznat. Musím říci, a mám možnost porovnávat s podobnými zařízeními v Německu a v Rakousku, že lékařský um a vlídnost sester je u nás pozoruhodná. Sice se s nikým nijak nemazlí, ale jsou věcní a důkladní. Starost o pacienta je zde opravdu potěšující.

Co už je ale daleko méně potěšující je stav samotných lékařských zařízení, a to si dokáži představit, že v Praze to ještě nejsou zdaleka ten nejhorší případy, leckde v okresních nemocnicích to může být ještě horší. Nyní se mluví o tom, že se pan premiér chystá vybudovat velkou úřednickou čtvrť v Letňanech.

Už od doby kamenné si mocipáni vždy rádi stavěli pomníky. To vidíme skrz veškeré lidské dějiny a dnes to obdivujeme třeba na pyramidách, nebo na zámku ve Versailles a jinde.

Pan premiér má snahu vybudovat na věčné časy jakýsi Andrejgrad. Když ale srovnám veřejný zájem na nových kancelářských budovách pro státní úředníky a urgentní potřebu investic do modernizace zdravotnických zařízení, tak bych přece jen navrhl se ještě zamyslet, jestli ony miliardy, pokud je vláda má, neinvestovat v nejbližších letech do zdravotnictví a teprve potom si dopřát vlastní úřednickou čtvrť na věčnou památku této vlády.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Primátor Hřib: Praha bude nadále efektivně řídit své projekty díky open source OpenProject

13:49 Primátor Hřib: Praha bude nadále efektivně řídit své projekty díky open source OpenProject

Rada hl. m. Prahy na pondělním jednání schválila prodloužení podpory pro open source software OpenPr…