Sečkár (Svobodní): (Proti)hluková (ne)stavba

23.10.2015 20:31 | Zprávy
autor: PV

Stále sleduji případ paní Pechové a protihlukové stěny, která "musela být postavena". Stavba má své zastánce, ale pochybností a podivností přibývá.

Sečkár (Svobodní): (Proti)hluková (ne)stavba
Foto: red
Popisek: Logo Strany svobodných občanů

Nedávno jsem si přečetl, že stavební úřad určil, že maringotky v přírodě jsou stavby. Zpráva samotná mi přijde docela absurdní, ale ještě víc to vynikne v kontrastu se situací na ulici „5. května“ a v jejím okolí. Zde totiž vyrostla masivní 357 dlouhá, 5 metrů vysoká a metr široká betonová zeď, která však podle též instituce stavbou není.

O případu „protihlukové“ stěny jsem psal už před měsícem. Od té doby se leccos událo, zejména tže zeď už stojí a náležitě vylepšila výhled z obýváku paní Pechové.

Objevila se iniciativa občanů, kteří instalaci stěny vítají. Dokonce existuje dopis z 21. září podepsaný představiteli několika SVJ a BD v okolí, kde se uvádí, že o ni mnoho let usilovali. Přijde mi však zvláštní, že o tomto záměru nevěděli ani místní, ani radnice a starosta Prahy 4 a dokonce se o tom nikdy nemluvilo na magistrátu v komisi, která se řešením hluku z dopravy zabývá, alespoň pokud mohu věřit známému, který tam s ohledem na svůj dům v dosahu Jižní spojky pravidelně dochází.

Většinou to totiž funguje tak, že pokud místní občané skutečně něco chtějí a skutečně o to „mnoho let usilují“, tak o tom na radnici ví každá sekretářka a kdokoliv, kdo se o komunální dění trochu zajímá. To však není tento případ, nebo ho všichni zúčastnění velmi dobře tají*.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Kateřina Konečná byl položen dotaz

Rusko

Váš straník Štefec tvrdí, že díky válce na Ukrajině vypilovává Rusko svou válečnou politiku (on jí teda nazývá obranou), a že Evropa jen rozdmýchává válku a může se stát, že na to doplatíme válkou. Ale kde jako strana, protože to, co tvrdí on, tvrdíte všichni berete jistotu, že když teď Rusko vyhraj...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Grolich (KDU-ČSL): Regionální veřejnoprávní média jsou pro jižní Moravu nenahraditelná

19:11 Grolich (KDU-ČSL): Regionální veřejnoprávní média jsou pro jižní Moravu nenahraditelná

Hejtman Jan Grolich iniciuje petici za zachování regionálního vysílání České televize a Českého rozh…