Seďa (ČSSD): Komu vyhovuje rozdělovat společnost

01.09.2020 10:01

Mezigenerační solidarita je pro řešení současných problémů České republiky velmi důležitá. Proto se divím těm politikům, kteří ji narušují svými výroky.

Seďa (ČSSD): Komu vyhovuje rozdělovat společnost
Foto: archiv A. Seďa
Popisek: Bývalý poslanec Antonín Seďa (ČSSD)

Česká pravice stále hledá recept na vysoké preference ANO 2011 a nyní zkouší opět rozdělovat naši společnost. Proto ta její dnešní kritika jednorázovému příspěvku seniorům a opětovné strašení zadlužením dalších generací. Mezigenerační problémy jsou staré, jako je staré lidstvo samo. Problém není v tom, že generace 50+ nerozumí mladým a vyčítá ji neúctu k stáří. Problém netkví ani v tom, že generace 20+ považuje starší za generaci neúspěšnou, která nevyřešila problémy, které mladá generace považuje za prioritní.

Problémem je nízká soudržnost dnešní společnosti, ve které mezigenerační solidarita tahá za kratší konec provazu. Protože mladá generace chce mít jistotu zajištění dnešních, staršími generacemi vybudovaných a odpracovaných životních standardů. A vůbec si nepřipouští, že by o ně mohla někdy přijít. Zároveň se ale odmítají poučit u chyb v minulosti učiněných.

To, co schází oběma generacím, je úcta k té druhé, uznání specifické úlohy, kterou ta která generace v naší společnosti hraje.

Takže otázkou je, komu vyhovuje rozdělovat společnost a proč řada politiků přelévá obyčejnou lidskou závist do nenávisti. Osobně si myslím, že je to opět špinavá politická hra o moc u těch politiků, kterým se nedostává dostatek empatie, solidarity a spravedlnosti.

A to je opravdu nehezký pohled na současnou politickou scénu v České republice.

(převzato z  Profilu)

Článek byl převzat z Profilu Ing. Antonín Seďa

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Mgr. Lucie Potůčková byl položen dotaz

Jak je to s tou výjimkou?

I kdybysme pro teď měli výjimku z migračního paktu. Na jak dlouho by platila? Jak dlouho předpokládáte, že tu budou uprchlíci z Ukrajiny? Co když se z nich po čase stanou občané ČR? A proč bysme měli mít výjimku zrovna my, když uprchlíci (ne třeba z Ukrajiny) jsou i v jiných státech, ale třeba Ukraj...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ministryně Langšádlová: Rada vlády vybrala laureáty Ceny vlády nadanému studentovi

22:01 Ministryně Langšádlová: Rada vlády vybrala laureáty Ceny vlády nadanému studentovi

Ve Strakově akademii se konalo v pořadí již 400. zasedání Rady pro výzkum, vývoj a inovace (RVVI, Ra…