Seďa (ČSSD): Má sociální demokracie šanci uspět v nadcházejících volbách?

19.02.2021 18:11 | Zprávy
autor: PV

Sociální demokracie přes všechny problém dokazuje, že je zárukou dostupnosti a kvality veřejných služeb. Zejména zdravotní a sociální péče, vzdělání a veřejné dopravy. Problém je, že se dnes česká politika, zejména ta pravicová, posunula k populismu.

Seďa (ČSSD): Má sociální demokracie šanci uspět v nadcházejících volbách?
Foto: archiv A. Seďa
Popisek: Antonín Seďa

Článek byl převzat z Profilu Ing. Antonín Seďa - Má sociální demokracie šanci uspět v nadcházejících volbách?

Nejsem věštec a ani nemám kouzelnou křišťálovou kouli, abych mohl přesně tipnout výsledek voleb. Ale i přes rozdílné průzkumy veřejného mínění, které nejsou v podpoře ČSSD přívětivé, je třeba znovu zopakovat, že politika je během na dlouhou trať. A také připomenout, že sociální demokraté neustále opakují staré chyby. Zejména v personální oblasti, která málo reprezentuje potencionální voliče a podporovatele politiky sociální demokracie.

Již drahnou dobu se snažím probudit letargii členské základny zejména v těchto oblastech. Za prvé v zapojení všech členů a příznivců ČSSD při tvorbě programových priorit. Za druhé je to v provedení skutečné modernizace strany, nejen směrem ke změně stanov a organizačních řádů, ale i ve využití on-line komunikace, vytvoření internetových novin ČSSD a opravdovému otevření strany spolkům, odborům a neziskovému sektoru. A za třetí, program strany musí reprezentovat lidé, kteří mají dlouhodobou důvěru občanů a kteří mají morální statečnost upřednostnit zájem veřejný před zájmy osobními. A tady je důležité nalézt kvalitního a veřejnosti přijatelného lídra levicové strany, který bude zárukou skutečných změn politiky strany.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Migrační pakt

Dá se ještě zrušit? Myslíte, že je to reálné? A co když se to nepovede. Když se jím nebudeme řídit, jaké to pro nás může mít důsledky? Mluví se o výpalném, odpůrci tvrdí, nebudeme ho platit. Co když nezaplatíme? A ještě by mě zajímalo, jak je to s tím samotným rozhodováním? Kdo přesně rozhoduje, kdo...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Dvořák (STAN): Slabost premiéra a nedospělost jednoho ministra

22:33 Dvořák (STAN): Slabost premiéra a nedospělost jednoho ministra

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu ke vztahům mezi Strakovkou a Hradem.