Seďa (ČSSD): Moderní společnost nemůže ženu vytlačit jen do úlohy matky a hospodyňky

07.03.2016 17:52

Sociální demokraté si každoročně připomínajíí Mezinárodní den žen. Například na uherskohradišťsku a uherskobrodsku každoročně navštěvují DPS, penziony a Domovy pro seniory.

Seďa (ČSSD): Moderní společnost nemůže ženu vytlačit jen do úlohy matky a hospodyňky
Foto: Daniela Černá
Popisek: Antonín Seďa, poslanec ČSSD

Moderní a vyspělá demokratická společnost si uvědomuje, že nemůže ženu vytlačit jen do úlohy matky a hospodyňky. A to nejen proto, že v západní společnosti sílí vědomí důstojnosti jednotlivce a neustále se usiluje o rovnoprávné postavení žen, včetně jejich podílu na správě věcí veřejných.

Mezinárodní den žen je mezinárodně uznávaný svátek, který vznikl na paměť stávky newyorských švadlen v roce 1908. A protože si MDŽ prosadily sami ženy, o to je důležitější.
Přesto často slyšíme, že je to svátek přežitý, že jej bývalý režim zneužil k politickým účelům. Dokonce řada pravicových politiků žádala a žádá o jeho zrušení. Přitom otázky rovnosti, svobody, solidarity či participace občanů jsou součástí programu každé politické strany.

A vždy je důležité, aby se teoretické myšlenky realizovaly v praktické politice a aby byly součástí společenského dění. Nejinak tomu je i v případě vztahu mužů a žen. Proto si řada politiků uvědomuje stíženou pozici ženy pro vstup a vlastní realizaci ve veřejném životě.

Zítřejší MDŽ je třeba si připomínat nejen jako svátek emancipace žen ve společnosti, ale i jako poděkování za jejich starostlivost a lásku ke svým bližním. A také za jejich poctivou a často nedoceněnou práci pro naši zemi, obec a rodinu. A toto poděkování by mělo být spojeno již tradičně s květinou. Takže milé dámy k Vašemu svátku přeji hodně lásky, štěstí, zdraví, osobní i rodinné pohody a hodně pracovních úspěchů.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Paroubek: Zažíváme nový Únor (1948)?

10:06 Paroubek: Zažíváme nový Únor (1948)?

V těchto dnech si připomínáme sedmdesáté výročí komunistického převratu v únoru 1948. Komunisté teh…