Seďa (ČSSD): Mohlo by se konečně začít stavět

13.07.2017 17:30

Interpelace poslance Antonína Sedi na předsedu vlády Bohuslava Sobotku ve věci prioritních dopravních staveb ve Zlínském kraji na na 59. schůzi Poslanecké sněmovny dne 13. 7. 2017.

Seďa (ČSSD): Mohlo by se konečně začít stavět
Foto: Daniela Černá
Popisek: Antonín Seďa, poslanec ČSSD

Děkuji, pane místopředsedo. Vážený pane předsedo vlády, obracím se na vás ve věci prioritních dopravních staveb ve Zlínském kraji, a to konkrétně jde o stavbu D55 číslo 5505, Otrokovice obchvat jihovýchod a D49 číslo 4901 Hulín - Fryšták. Nejprve chci poděkovat, že tyto obě stavby vláda dala na seznam priorit staveb České republiky v rámci výjimky EIA. Problémem ovšem je, že obě stavby jsou v současné době pozastaveny. Stavbu D49 nyní nelze povolit a je třeba vyčkat rozhodnutí soudu, protože spolek Egeria žaluje přiznání výjimky a zároveň uspěl s přiznáním odkladného účinku. Pokud jde o stavbu D55, požádalo Ředitelství silnic a dálnic České republiky krajský úřad Zlínského kraje o vydání výjimky ze zákazu u zvláště chráněných druhů živočichů. Vážený pane premiére, na základě mé ústní interpelace na ministra dopravy mi bylo sděleno, že je teď nutno čekat na rozhodnutí soudu v případě D49, protože Ministerstvo životního prostředí se k návrhu na přiznání odkladného účinku žaloby nevyjádřilo. V případě D55 je nutno získat výjimku pro patnáct druhů zvláště chráněných druhů živočichů, což je nezbytným předpokladem pro navazující stavební řízení.

Z výše uvedených důvodů vás chci požádat o pomoc při získání obou jmenovaných podkladů a o součinnost státních orgánů a obou ministerstev pro vyřešení současných problémů u obou prioritních staveb ve Zlínském kraji tak, aby se konečně mohlo začít stavět. Předem děkuji za pomoc.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ministr Kulhánek: Rozšíření EU pomůže k stabilitě na západním Balkáně

17:27 Ministr Kulhánek: Rozšíření EU pomůže k stabilitě na západním Balkáně

Ministr zahraničních věcí Jakub Kulhánek (ČSSD) se v pátek 23. července 2021 zúčastnil neformálního…