Seďa (ČSSD): Nevím, kde je zakopaný čert

18.02.2023 18:02 | Ze sítí

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k preferencím mladé generace a rodin s dětmi

Seďa (ČSSD): Nevím, kde je zakopaný čert
Foto: archiv A. Seďa
Popisek: Antonín Seďa

Současná i budoucí generace to budou mít opravdu těžké. V porovnání s Německem či Rakouskem máme nízké mzdy, přitom jedny z nejvyšších cen energií, potravin a vysokou inflaci, která ukrajuje již z tak malých mezd a platů. Přitom ceny nemovitostí a nájmů jsou obrovské. Takže mladí lidé se musí zadlužit, pokud vůbec chtějí bydlet ve vlastním.

V současné době vláda připravuje nejen škrty ve výdajích, ale i důchodovou reformu, která bude mít negativní dopad na střední a mladou generaci. A pokud se sníží valorizační schémata, pak si budou muset budoucí generace spořit na již tak nízké penze.

Proto se stále podivuji nad preferencemi mladé generace a mladých rodin s dětmi, které podporují pravicové a asociální politiky. Přitom ti rozhodně nehájí jejich zájmy a nezlepšují životní úroveň jejich rodin i jich samotných.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

To je ta vaše podpora firmám?

Vybírat od nich za poplatky pro veřejnoprávní média? Myslíte, že lidé chodí do práce poslouchat rádio nebo se dívat na tv?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Svobodní: Dražší bude vše, nejen palivo

22:01 Svobodní: Dražší bude vše, nejen palivo

Komentář na veřejném facebookovém profilu strany k českému Green Dealu vlády Petra Fialy