Seďa (ČSSD): Poděkování ženám k jejich svátku

06.03.2020 15:00 | Zprávy

Nejen při MDŽ je třeba si připomínat současné problémy, které naše ženy a mají a jejichž vyřešení by zlepšilo jejich sociální postavení v naši společnosti.

Seďa (ČSSD): Poděkování ženám k jejich svátku
Foto: archiv A. Seďa
Popisek: Bývalý poslanec Antonín Seďa (ČSSD)

Mezinárodní den žen, navzdory úsilí pravice o jeho zrušení, se stále slaví. Nechci se vracet do minulosti a k historickým událostem, které vzniku tohoto svátku předcházely. Přesto chci připomenout, že se tento svátek slaví i v zemích, které se stále potýkají s dodržování ženských práv, ať již z důvodu politických, společenských či náboženských.

Proto se raději vraťme na zem a připomeňme si současný stav v České republice. Přes objektivní snahu naší politické reprezentace zlepšit postavení žen ve společnosti stále zůstávají problémy. Například v nespravedlivém odměňování žen či v jejich diskriminaci v některých odvětvích. Sociální demokracie se vždy snažila a stále se snaží zlepšit pracovní podmínky žen či zvýšit kvalitu života seniorkám. ČSSD mimo jiné prosazuje důstojnou mzdu a bojuje proti platové diskriminaci. Podporuje práce na zkrácený úvazek či sdílená pracovní místa. Prosazuje důchodovou reformu, ve které by se spravedlivěji započítávaly roky péče o děti a péče o své blízké. Podporuje vznik nových jeslí a služeb pro matky s dětmi. Každoročně zvyšuje penze a protlačila zákon o zálohovaném výživném.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: PV

Ing. Marian Jurečka byl položen dotaz

Pár dotazů

Není vám trapné teď kritizovat politiku ANO, tedy hnutí s kterým jste ještě nedávno vládli? A opravdu si myslíte, že důchodový systém je nyní a hlavně do budoucna stabilizovaný, a že mzdy rostou dostatečně s ohledem na zvyšující se životní náklady a zvyšování cen?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Brabec (ANO): Minus 60 milionů pro nemocnice?

13:09 Brabec (ANO): Minus 60 milionů pro nemocnice?

Reakce na svém veřejném facebookovém profilu na plánované sížení rozpočtu krajských nemocnic