Seďa (ČSSD): Sociální demokraté jsou nejsilnější a nejaktivnější opoziční stranou v zastupitelstvu Uherského Hradiště

24.04.2016 10:59

Sociální demokraté jsou nejsilnější a také nejaktivnější opoziční stranou v zastupitelstvu města Uherské Hradiště. Kromě kritiky současné radniční koalice přichází ČSSD se svými návrhy, jak řešit aktuální a dlouho odkládané problémy spoluobčanů města:

Seďa (ČSSD): Sociální demokraté jsou nejsilnější a nejaktivnější opoziční stranou v zastupitelstvu Uherského Hradiště
Foto: Daniela Černá
Popisek: Antonín Seďa, poslanec ČSSD

- rozpočtová opatření zhoršují hospodaření města o 17,6 mil.Kč a přitom se zvyšují příjmy z daňových výnosů o 10 mil.Kč. Uvedená opatření nezlepšují strukturu rozpočtu z pohledu cash flow a budoucího vývoje rozpočtu neřeší základní potřebné investice do dopravní infrastruktury. Prostě se pokračuje v politice “po nás potopa”.

- celkový schodek rozpočtu se zvyšuje na Evropskou120,3 mil.Kč a jeho financování je plánované snížením portfolia cenných papírů. Přitom se stále prosazují investice, které budou zvyšovat provozní náklady a které nejsou prioritní z pohledu občanů města.

ČSSD podpořila Generel dopravy. Zpracovatel potvrdil názory sociálních demokratů na nutnost řešit dopravní zatížení ve městě a podpořit MHD. Problémem je skutečnost, že důležité investiční akce ke zlepšení dopravy a ke snížení dopravního zatížení nejsou zahrnuty v rozpočtu města, ani v rozpočtovém výhledu do roku 2020. Neexistuje ani harmonogram pro řešení jednotlivých problémů města, ani návrhy na financování potřebných investic. Z pohledu ČSSD nelze nadále tolerovat negativní odlišnost města ve srovnání se stejně velkými městy z pohledu nižší dostupnosti a periodicky MHD, zejména o víkendech a svátcích.

ČSSD se podařilo prosadit protinávrh A.Sedí ke změně usnesení ZM č.77/6/ZM, který zachoval povinnost starosty informovat o dění v obchodních společnostech s účastí města.

Zastupitelé za ČSSD podpořili udělení Ceny Vl.Boučka za zachování a rozvoj lidové umělecké výroby a poskytnutí finančního příspěvku za účelem pokrytí dopravní obslužnosti veřejné dopravy ve městě.

ČSSD kritizovala nerespektování výsledků voleb v rámci omezení počtu příspěvků členů ZM ve Zpravodaji města , kritizovala neinformovaní o změně struktury a počtu tohoto zpravodaje, což považuje za další pokračování arogance současného vedení města.

Sociálním demokratům se nepodařilo prosadit člena ZM Květoslava Tichavského do DR Slováckých vodáren a kanalizací za navrhovaného L.Šupku, který již není zastupitelem města.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

Jan Kuchař byl položen dotaz

Co říkáte na tento návrh?

Pořádně slyšíme o úsporách, ale nikdo z politiků nejde příkladem. Jestli není možné, abyste si zmrazili platy – prý kvůli tomu, že by se to týkalo třeba i soudců, proč ještě nikdo nepřišel s tím, aby se platy politiků staly samostatnou skupinou? Pak by bylo přeci vše vyřešeno. Není vše ostatní z vaš...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Laudát (KAN): Kultura je nezaslouženě braná jako popelka

22:02 Laudát (KAN): Kultura je nezaslouženě braná jako popelka

Komentář na facebookovém profilu k národnímu kulturnímu bohatství ČR.