Seďa (ČSSD): Sociální demokraté jsou zárukou zvyšování životní úrovně obyvatel

05.08.2017 21:42

ČSSD je jedinou politickou stranou, která za svých vlád zvyšovala životní úroveň občanů. Je paradoxem, že vždy musela napravovat chyby a škrty pravicových vlád.

Seďa (ČSSD): Sociální demokraté jsou zárukou zvyšování životní úrovně obyvatel
Foto: archiv A. Seďa
Popisek: Bývalý poslanec Antonín Seďa (ČSSD)

ČSSD se nemusí stydět za své působení ve vládě, protože nejen prosadila 85% svých priorit do Programového prohlášení vlády, ale i drtivou většinu prosadila. Naší snahou není pouze napravovat chyby předchozích pravicových vlád, ale zvýšit solidaritu a spravedlnost v rámci přerozdělování národního produktu tak, aby z hospodářského růstu měli užitek všichni občané.

Naším cílem je trvale udržitelný vývoj naší společnosti spojený se zvyšováním životní úrovně našich obyvatel. Nejde pouze o pravidelnou a zvýšenou valorizaci penzí, ale zejména zvyšování minimální mzdy, zvyšování platů ve státní a veřejné správě a tlak na zvyšování mezd v podnikatelské sféře. Bez zvyšování osobní spotřeby se nepodpoří ani naši živnostníci, naše zemědělství a náš průmysl. Sociální demokraté kladou důraz i na zachování kvality a dostupnosti veřejných služeb, zejména zdravotní péče a školství.

Jak hovoří Národní zpáva Social Watch 2017, je třeba posílit boj s příjmovou chudobou, s nerovným odměňováním, lichvou a obchodem s bagatelními dluhy a také s byznysem s chudobou v podobě rozličných ubytoven a nevyhovujícího bydlení. Naší cestou zvýšení příjmů domácností, moderní a cílený sociální systém a solidární daňový systém, umožňující podporu těm, kteří se ne vlastní vinou dostali do příjmové chudoby a na okraj společnosti.

Převzato z profilu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ministr zemědělství Toman ocenil nejlepší prodejce českého chřestu

22:27 Ministr zemědělství Toman ocenil nejlepší prodejce českého chřestu

Z českých, moravských a slezských polí co nejrychleji na stůl zákazníků. Tuzemská zelenina by měla u…