Seďa (ČSSD): Sociální demokraté zajistili naši obranu a bezpečnost

25.08.2017 14:04

ČSSD stála u vstupu České republiky do NATO i EU. Právě členství v těchto dvou mezinárodních organizacích nám zaručuje obranu a bezpečnost.

Seďa (ČSSD): Sociální demokraté zajistili naši obranu a bezpečnost
Foto: archiv A. Seďa
Popisek: Bývalý poslanec Antonín Seďa (ČSSD)

ČR je šestou nejbezpečnější zemí na světě a to je dobrá vizitka pro Sobotkovu vládu. Ta se stará o bezpečnost občanů, včetně potřebného navyšování výdajů na boj s kriminalitou či teroristickými hrozbami. Investuje se do modernizace techniky a bezpečnostních systémů. Postupně navyšujeme počty policistů, hasičů a zvyšováním platů stabilizujeme bezpečnostní sbory. ČSSD nadále odmítá realizaci povinných kvót v rámci nelegální migrace.

Vláda reagovala na zhoršenou bezpečnostní situaci a postupně navyšuje výdaje na obranu. Pokud v roce 2013 činily 42,1 miliardy korun v roce 2017 je to 52,5 miliard Kč. Vláda se zavázala dosáhnout úrovně výdajů na obranu 1,4% HDP v roce 2020. Toto zvýšení je určeno k posílení počtu profesionálních vojáků a zejména k modernizaci dnes zastaralé techniky.

Sociální demokraté podporují diplomacii jako základ naší obranné i hospodářské politiky. Díky našim spojencům v NATO a v EU zajišťujeme mír na evropském kontinentě a bezpečnost našich občanů. Chceme dobře vycházet s našimi sousedy, podporujeme spolupráci v rámci V4. Chceme Evropu aktivně utvářet a měnit, podporujeme, aby ČR směřovala k přijetí společné měny. Budeme bojovat za národní zájmy naší země, včetně odmítání jakýchkoliv dvojích standardů či dvourychlostní EU. ČSSD podporuje dobudování Evropské pohraniční a pobřežní stráže a účinnou společnou ochranu vnějších hranic Evropské unie.

Navýšíme prostředky na fungování bezpečnostních sborů a integrovaného záchranného systému. Budeme vytvářet podmínky pro vyšší využití alternativních trestů a zvýšíme zaměstnanost odsouzených. Zasadíme se o zlepšení podmínek pro příslušníky Vězeňské služby ČR. Systémově považujeme za potřebné posilování evropských vojenských kapacit a zvýšení odpovědnosti evropských členských zemí NATO za obranu evropského teritoria.

Převzato z profilu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ministryně Maláčová: Soukromá zařízení pro bohaté nejsou řešením

13:05 Ministryně Maláčová: Soukromá zařízení pro bohaté nejsou řešením

Komentář na facebookovém profilu k péči o seniory