Seďa (ČSSD): Vrána k vráně sedá aneb Evropská unie ještě žije

16.05.2016 22:43 | Zprávy
autor: qot

Václav Klaus opět ovlivňuje politiku a veřejné mínění. A to zejména svojí dlouhodobou kritikou EU a podporou takových stran, jako je německá AfD či česká Soukromníci.

Seďa (ČSSD): Vrána k vráně sedá aneb Evropská unie ještě žije
Foto: Daniela Černá
Popisek: Antonín Seďa, poslanec ČSSD

Moravské Slovácko a zejména naše město Uherské Hradiště navštívil exprezident Václav Klaus. A to na pozvání senátora I.Valenty, který osobně i finančně podporuje volební uskupení Svobodní a Soukromníci. Protože jsem nemohl být z pracovních důvodů přítomen diskuse s občany města, , pokusím se reagovat pouze na rozhovor V.Klause z pondělního týdeníku DDK, který opět vlastní výše zmíněný senátor a podnikatel.

Nevím, zda je to z osobního přesvědčení či protože naše země vstoupila do EU za vlády pod vedením sociální demokracie, ale pan exprezident Evropskou unii opravdu rád nemá. Možná, že jako ekonom by chtěl pouze ekonomickou spolupráci, ale ta běží v globálním světě, i tak. Nejde totiž o to, že EU „omezuje“ národní státy, jak tvrdí V. Klaus, ale spíše o to, že má ve svém vínku solidaritu, spravedlnost a svobodu. Ono se totiž velmi snadno kritizuje někoho, kdo se vlastně nemůže bránit. Protože pro občany je Brusel velmi daleko. Tak daleko, že je třeba vše špatné na něj hodit a to bez ohledu na „viníky“ současných problémů.

Pokud tedy často oprávněně kritizujeme rozhodnutí Evropské Rady, Evropské komise či Evropského parlamentu, pak je třeba zdůraznit, že to není „jejich“ Unie, ale Unie naše. Opravdu nemohu za to, že V.Klaus a jeho soukmenovci z ODS pohlíželi a často pohlížejí na EU přes prsty a namísto aktivní politiky volili pasivitu a nekonstruktivní kritiku. Pak se není čemu divit, že ničeho nejen nedosáhli, ale že tito politici byli přehlíženi či zesměšňováni. Takhle se opravdu politika dělat nemá a je jen dobře, že současná česká vláda volí pro aktivní politiku, kdy namísto odchodu z EU volí strategii změny Unie zevnitř. Což je mimochodem snaha i současného ministerského předsedy Velké Británie, bývalého spojence české pravice.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Libor Vondráček byl položen dotaz

Mobily ve školách

Jste proti plošnému zákazu mobilů ve školách – prý to podle vás nevede k lepším studijním výsledkům. Ale to přeci nikdo snad ani netvrdí. Jde o socializaci, kdy si dnes děti spolu pak nehrají, nebaví se, protože mají mobil. Nemyslíte, že socializace je také dost důležitá? K čemu děti podle vás mobil...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zajíčková (ODS): Vláda chce ze školství udělat skanzen

9:03 Zajíčková (ODS): Vláda chce ze školství udělat skanzen

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k zákazu mobilních telefonů ve školách.